Connect with us

LoL

Taktik Savaşları’nda Delirten Anlar

Yerli yersiz level basanlar, saçma sapan item tercihleri yapanlar, tilt’lerden tilt beğendirenler… League of Legends’ın yeni oyun modu Taktik Savaşları’nda herkesin çok sık karşılaştığı ve delirten oyuncuların tiplerini derledik.

Yerli yersiz level basanlar, saçma sapan item tercihleri yapanlar, tilt’lerden tilt beğendirenler… League of Legends’ın yeni oyun modu Taktik Savaşları’nda herkesin çok sık karşılaştığı ve delirten oyuncuların tiplerini derledik. İyi seyirler.

1- Varını yoğunu level basmaya harcayanlar!

Taktik Savaşları’nda doğru zamanda seviye almak bir taktik olarak kullanılıyor. Ancak bazı oyuncular seviye olayının sınırını zorluyorlar. Daha oyunun başında ne kadar altını varsa seviye atlamak için kullanan bu oyuncular, oyunun erken safhasında güçlü gibi görünse de, orta ve geç oyunda aniden yok oluyorlar! Bizden tavsiyesi siz yine de tüm paranızı seviye atlamak için kullanmayın.

2- Oyunun başında 2. seviye şampiyonlarla oynayanlar!

Oyun daha yeni başlamış, siz hangi kompozisyona gitsem diye düşünüyorsunuz ve karşınıza işte tam da bu anda iki tane ikinci seviye şampiyonlu rakip geliyor. İşte oyuncuları en çok çıldırtan anlardan biri de bu olsa gerek. Siz daha değil bir şampiyonu ikinci seviye yapmak, aynı şampiyondan iki tane bulamamışken rakibiniz kompozisyonunu tamamlamış! Yine de sakin kalıp oyuna devam etmekte yarar var.

3- Oyunun başında iki eşya yapan rakip!

Bazı oyuncular sanki doğuştan şanslı. Oyunun ilk üç bölümünde kurtları keserek şansa bağlı olarak eşya düşürüyoruz. Ancak bazı oyuncular hayatlarındaki tüm şansı burada kullanıyor olabilir. Size bu bölümde hiç eşya çıkmazken, bazıları Guinsoo’ları, Hayalet Dansçı’ları bitirmiş olabilir. Şansına küs deyimi sanırım buraya çok iyi gidecek!

4- Hayalet Dansçı’lı Kassadin!

Taktik Savaşları’nda erken oyunda en güçlü şampiyonlardan biri kesinlikle Kassadin. Mana çalması ve normal ataklarıyla kalkan kazanması onu erken oyunda hem ölümsüz hem de işlevsel yapıyor. Ancak şampiyonu hem orta hem de geç oyunda güçlü yapacak bir Hayalet Dansçı var. Zaten aldığı kalkan nedeniyle çok geç ölen Kassadin, Hayalet Dansçı’yla beraber rakip oyuncuyu adeta çıldırtmak üzere programlanıyor. Hatta bazı oyuncular bununla yetinmeyip Kassadin’e Hayalet Dansçı, Karayel gibi saldırı hızı ve savunma eşyaları verdikten sonra bu da yetmezmiş gibi üçüncü seviye yapıyorlar.

5- Sattıktan hemen sonra gelen kartlar!

Bir şampiyonu ikinci seviye yapacaksanız. Hatta daha da zoru üçüncü seviye yapacaksınız ancak bir türlü gelmiyor. Siz de tüm ümidinizi kesip şampiyonu satıyorsunuz. Sonra ne olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Arka arkaya aynı şampiyon defalarca geliyor! Üstelik seviyenize hiç bakmadan. Neyse biz yine şansımıza küselim!

6- Kenarda bekleyen şampiyonlar!

Taktik Savaşları henüz beta durumunda olduğundan bazen ufak hatalar meydana gelebiliyor. Bu anlardan birisi de şampiyonların etrafta dolaşması veya donup kalması. En önemli anda bir anda donup kalan şampiyonlar, aylak aylak arenada dolaşan şampiyonlar yüzünden kim bilir kaç kişi round kaybetti.

Taktik Savaşları’nın bizce çıldırtan oyuncuları böyle. Siz de yorumlarda en sinirlendiğiniz, size garip gelen anları yazabilirsiniz. Playerbros.com’da da Taktik Savaşları için birçok rehberimiz var. Onlara da göz atmayı sakın unutmayın. İyi oyunlar!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL