Connect with us

LoL

Taktik Savaşları nasıl oynanır?

Taktik Savaşları nasıl oynanır sorusu Riot Games’in paylaştığı genel bilgiler ile açıklandı.

Taktik savaşları nasıl oynanır sorusunun cevabının bir hayli arandığı bugünlerde Riot Games oyuncular için taktik savaşları üzerine bir yazı yayınladı. Taktik savaşları nasıl oynanır sorusuna genel bir cevap niteliğinde paylaşılan bu yazıyı yetersiz bulmanız halinde yine League of Legends tarafından paylaşılan “Taktik savaşları oynanış rehberi” yazısını sayfasının en aşağısındaki linkten bulabilirsiniz.

İlk olarak Dota 2’nin Auto Chess modu ile ortaya çıkan yeni oyun modu, birçok yapımcıya ilham kaynağı oldu ve gerek PC’de gerek mobil platformda çeşit çeşit oyunların çıkışına öncülük etti. Auto Chess’in popülerliği ardından modu yapan kişiler bununla yetinmeyip mobil platformda “Auto Chess” adıyla bir oyun çıkardı. Yapımcılar ayrıca oyunu PC’ye çıkarmak üzere hazırlıklarına devam ediyor. Buna karşın League of Legends’ın kalıcı bir mod arayışında olduğu son zamanlarda ilaç gibi gelen Auto Chess modu League of Legends’a esin kaynağı oldu. Taktik Savaşları adıyla League of Legends ortamına çıkarılmaya hazırlanılan yeni mod şu anda oyuncuların bir hayli ilgisini çekmiş görünüyor.

Taktik Savaşları tam oynanış videosu yayınlandı

Taktik Savaşları nedir?

TS yedi rakibe karşı mücadele ettiğiniz ve her tur sizin adınıza savaşacak güçlü bir takım oluşturmaya çalıştığınız, açık savaş arenası tarzında sıra tabanlı bir strateji oyunu. Amacınız, ayakta kalan son oyuncu olmak.

Savaşın – League of Legends şampiyonları arasından sizin adınıza savaşacak bir takım oluşturarak rakiplerinizin üstesinden gelin ve ayakta kalan son oyuncu olun.

Derece atlayın – Eşleştirme sistemi harika bir rekabet deneyimi sunuyor. Her bir oyunu kaçıncı bitirdiğinize bağlı olarak Demir’den Şampiyonluk Aşaması’na kadar uzanan sıralamalarda yükselecek veya düşeceksiniz.

Tüm gözler üstünüzde olsun – Minik efsaneler, TS’deki suretiniz olacak. Dans edecek, ifadeler kullanacak, hareketler sergileyecek ve genel anlamda rakiplerinize hava atacaklar.

Taktik Savaşları nasıl oynanır?

taktik savaşları lol

Turlar arasında dükkânda altın harcayarak takımınıza yeni şampiyonlar ekleyin.

Çatışma avantajları açmak için ortak özelliklere sahip birden fazla şampiyonu sahaya sürün. Aynı üç şampiyonu birleştirerek onları süper biçimlerine yükseltebilirsiniz. Böylece üç şampiyonu birleştirip ultra biçimlerine ulaşırsınız.

Savaşın gidişatına tanık olun. Şampiyonlarınız, onları nasıl konumlandırdığınıza göre hareket eder, saldırır ve büyüler kullanır.

Tıpkı LoL’de olduğu gibi takım kompozisyonu ve konumlandırma, şanlı zafer ve buruk yenilgi arasındaki farkı belirler. Takımınızın tam potansiyeline ulaşmak için şampiyonlarınızı akıllıca yerleştirin.

Turun sonunda galibiyetlerinize, serilerinize ve bankada para biriktirip biriktirmediğinize bağlı olarak altın kazanırsınız.

Belli turlar arasında herkes Yakındiyar’ın ortasına götürülür ve tek bir şampiyon havuzundan seçimlerini yapar. İlk seçimi son sıradaki oyuncu; son seçimiyse ilk sıradaki oyuncu yapar. Seçiminizi akıllıca yapın ve oyunu lehinize çevirin.

Can kaybetmemek için tüm takım savaşlarını kazanın. Oyunu kazanmak içinse ayakta kalan son oyuncu olun.

Taktik savaşları için dereceli maçlar geliyor ve ölüm özeti ekranı değişiyor

Oynanışa dair tüm ayrıntıları Riot Games’in resmi internet sayfasından bulabilirsiniz.

Taktik Savaşları hakkında neler biliyoruz?

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL