Connect with us

LoL

Taktik Savaşları: Realen vs Lelouch

League of Legends’ın eSpor kavramını yaratmasıyla profesyonel takımlar ve oyuncular ortaya çıktı. Kurulan takımlardaki üst koridor, nişancı veya destek rolündeki oyuncular kadar takımlarda önemli bir rol daha ön plana çıkıyor, koçluk.

Takımların antrenmanlarını belirleyip, neler yapmaları veya yapmamaları gerektiğini gösteren koçlar rakip takımların maçlarını izleyip oyuncularına seçim ekranından oyun içindeki davranışlarına kadar pek çok ayrıntıyı göstermeye çalışıyor.

Yarın gerçekleşecek olan P3P eSports ve Oyunfor.Crew maçında ise sadece oyuncular değil aynı zamanda onların beyinleri olan koçları da savaşacak. Bir tarafta P3P eSports’un başında bulunan Utku Can “Relaen” Zorlu diğer tarafta ise Oyunfor.Crew ekibinden Şükrü “Lelouch” Şentürk yer alıyor.

Şükrü “Lelouch” Şentürk

Onu aslında sadece koçluk yaptığı dönemden tanımıyoruz. League of Legends’ın kurulan ilk takımlarından Dark Passage’da destek rolünde oynamış, HWA Gaming’e transfer olduktan sonra bir süre daha destek rolünde oynamış ve 2015 yılının sonlarında profesyonel oyunculuk kariyerine veda etmişti.

Eski Evindeki Başarı

eSpor dünyasına Çilekler ile koç olarak dönen Şükrü “Lelouch” Şentürk ya da halk arasında “Çay demle Şükrü”  Çilekler ile istediği başarıyı yakalayamamış ve buradan ayrılarak eskiden oyuncusu olduğu Dark Passage’ın koçluğunu yapmaya başlamıştı. Yaptıkları çalışmaların ve antrenmanların karşılığını alan Dark Passage 2016 Türkiye Büyük Finali’ni birinci olarak bitirmeyi başardı.

Şükrü’nün takımdaki oyuncuların psikolojisinden anlaması ve rakiplerini iyi analiz etmesi sayesinde şampiyonluğu bütün takım birlikte kaldırmayı başardı. Şampiyonluğun ardından bir süre koçluğa ara veren Lelouch’un bu sefer ki durağı şampiyonluğu birlikte yaşadıkları, Kaan “Elwind” Atıcı’nın da bulunduğu Oyunfor.Crew oldu.

2016 Yılında büyük başarılar elde edemeyen takım 2017’de Rift Rivals Green’de birinci, Kış Mevsim Finallerinde ise ikinci olmayı başardı. Şükrü “Lelouch” Şentürk takımının rakiplerini inceleyen, oyunculardan dikkatli meta değişikliklerini takip eden bir koç. Bugüne kadar koçluğunu yaptığı takımların başarıları da teknik yeteneğinin kanıtı.

Utku Can “Realen” Zorlu

Espor dünyasına 2013 yılında üst koridor olarak ZONE eSports’ta başlayan Realen, ANT, HWA gibi birçok farklı takımda görev aldı. eSpor dünyasındaki en hareketli dönemini kuruluşu ve gelişimi sırasında büyük emek harcadığı Team Aurora’da yaşadı.

Realen, Team Aurora ile Kış Mevsim Finali’ne çıkmayı başarmış ve burada BAUSuper Massive karşı kaybetmişlerdi. Finale ilk defa bu kadar yaklaşan Realen’ın takımdaki durumu ise bu maçtan sonra bir daha düzelmedi. 9 Nisan 2016’da takımdan ayrıldığını açıklamasıyla Team Aurora ile bütün ilişkilerini bitirmişti.

Yeni Takım ve Görevler

Utku Can “Realen” Zorlu’yu herkes farklı bir takımın üst koridorunda görmeyi beklerken, yeni kurulan P3P eSports takımıyla koç olarak anlaştığını açıkladı. Realen tarafından belirlenen şartlar ve oyunucularla çalışmaya başlayan P3P eSports, Yükselme Ligi’nde büyük başarılar yakalamış ve final maçında Team Turquality’i yenerek Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başarmıştı.

Yeni kurulan ve tek seferde Şampiyonluk Ligi’ne çıkan takımın başarısında Cognac ve Reje’nin de rolü büyüktü, ancak kimse takımına oyuncu olduğu zamanlardan ders çıkartan bir koçtan daha fazla yarar sağlayamazdı.

LeLouch Vs Realen Savaşını Kim Kazanacak?

Lelouch yaşadığı Türkiye Şampiyonluğu, Rift Rivals ve oynadığı onlarca takımın ardından koçluk hakkında büyük deneyimler kazandı. Realen ise Zone ile başladığı eSpor dünyasında büyük başarılar yakalayamamış olsa da Team Aurora ile yaptıkları sayesinde kendini kanıtlamayı başarmış, çok sevdiği takımından ayrılarak ilk koçluk görevini P3P eSports takımında üstlenmiş ve bugüne kadar bunu en iyi şekilde yapmayı başardı.

İki taraf da birbirlerini seri boyunca izleyecek, kim daha önce karşı takımın oyun anlaşıyını çözüp takımına müdahele ederse bu başa baş gidecek olan savaşı kazanacaktır. Br tarafta Türkiye Şampiyonluğunu kazanmış Lelouch diğer tarafta ise Türkiye Şampiyonluğunu isteyen Realen…

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL