Connect with us

Video Konusu

CS: GO oyuncusu Tarik kimdir?

tarik csgo

Tarik CS: GO

CS: GO sahnesindeki gururlarımızdan Tarık “tarik” Çelik’i tanımaya var mısınız? Cloud9 formasıyla mücadele etse de Türkiye’yi unutmayan, etkinlik finallerinde sahnede Türk bayrağını dalgalandıran birini anlatıyoruz! Her ne kadar Amerika’da doğup büyüse de kendisi de biz de onu içimizden birisi olarak kabul ettik ve etmeye devam edeceğiz. Kimden bahsettiğimizi anlamışsınızdır diye tahmin ediyoruz. Tabii ki TARIK!

Bu videomuzda sosyal medyada sergilediği cana yakınlıkla, turnuvalarda gösterdiği sempatik tavırlarıyla Türk esporseverlerin gönlünü kazanmış bir başarı abidesinden bahsedeceğiz. İsterseniz sizi daha fazla bekletmeden içeriğimize geçelim!

Tarık’ın CS: GO kariyeri nasıl başladı?

19 Şubat 1996 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde Türk bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Tarık Çelik, Counter Strike kariyerine günümüzün çoğu CS: GO oyuncusu gibi 1.6 ile başladı. CS: GO kariyerine 2014 yılında başlayan Tarık’ın ilk takımı NetcodeGuides.com’du. Gelecekte uzun yıllar beraber mücadele edeceği jdm64, FNS, hazed ve reltuC ile de burada tanıştı. Sergilediği başarılı performansla yıl içerisinde mouseSpaz’a transfer oldu. Bir süre sonra emektar espor şirketi Counter Logic Gaming’den gelen teklifi kabul eden Tarık, bu gelişmeyle kendi hayatında yepyeni bir döneme merhaba dedi. CLG forması altında birçok başarı elde eden başarılı oyuncu, tam 1,5 sene CLG bünyesinde yer aldı.

Daha sonrasında CLG’den ayrıldığını açıklayan Tarık, açıklama sonrasında bir maçlık da olsa ülkemiz ekiplerinden Space Soldiers formasını giydi ve taraflı tarafsız Türk esporseverlerin en çok sevdiği oyunculardan birisi haline geldi. Bu dönemin ardından kariyerine OpTic Gaming forması altında devam etme kararı alan Tarık, 1 senesini de burada geçirdi. Sergilediği başarılı performans, espor devi Cloud9’ın ilgisini çekti ve 2017 yazında ABD ekibine transfer oldu. Cloud9 ile başarılarına başarı katan milli gururumuz, ELEAGUE Major Boston’da da mutlu sona ulaşmayı başarmıştı. Turnuva boyunca çok üst düzey bir performans sergileyen Tarık, turnuvanın en değerli oyuncusu ödülüne de layık görülerek hepimizi bir kez daha gururlandırmıştı.

As bayrakları

Türk esporseverler Tarık’ı turnuvalarda sergilediği Türkiye bayrakları ve atkılarıyla anımsayacaklardır. Dreamhack Masters Malmö turnuvasında Türkiye atkısıyla sergilediği dans performansı herkesin hafızasına kazınmış durumda. Çıktığı bazı maçlarda da Türkiye’yi anımsatan sembolleri yanından ayırmayı da unutmuyor. ELEAGUE Boston turnuvasının kupa töreninde de Türkiye atkısı ile sahnede yer alan Tarık, kazanacağı başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam edecek. Doğma büyüme ABD’li olan Tarık’ın Türkçesi’de beklenenin gayet üzerinde. Ara sıra yerli Twitch yayıncılarının yayınlarına da katılan Tarık, gayet akıcı bir şekilde iletişim kurabiliyor. Verdiği bir röportajda Türk kültürüne olan bağlılığını yaşadığı yer olan Brooklyn’deki Türk toplumuna bağlayan başarılı oyuncu, onlar olmasaydı yalıtılmış bir tür olacağını dile getirmişti.

İyi ki varsın Tarık, bizi gururlandırmaya devam et!

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Konusu