Connect with us

LoL

Tarzan: “Kingzone’a karşı oynayacağımız maç en zoru olacak”

Tarzan: “Kingzone’a karşı oynayacağımız maç en zoru olacak” #LCK

kingzone'a karşı maçımız zorlu olacak

LCK Yaz Mevsimi 1. hafta 3. günü, Hanwha Life Esportsbbq Olivers ve Team MVPGriffin maçlarıyla devam etti.

Hanwha Life Esports – bbq Olivers

Günün ve serinin ilk maçında takımlar, alt koridorda yine saldırı gücü taşıyıcısı bir karakteri tercih etmedi. Hanwha Life tarafı alt koridora Ryze-Tahm Kench ikilisini tercih ederken bbq tarafı tercihini Vladimir-Pyke ile kullandı. Maça hızlı başlayan bbq alt koridoru, IgNar‘ın güzel oyunuyla ilk kanı almayı başardı. Oyunun devamında karşılıklı skorlar alınsa da, ejder ve baron etrafında kompozisyonunu iyi kullanan ve doğru hamleleri yapan Hanwha Life Esports dakika 29’da baronu aldı. Devamında yine karşılıklı skorlar alındı, bbq Olivers oyuna biraz daha tutundu ancak dakika 36’da orta koridorda yapılan takım savaşında 2 skor alan Hanwha Life Esports maçı daha fazla uzatmadı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci maçta, bbq tarafında Tempt-Bono ikilisi Nunu-Karthus ikilisini tercih etti. Henüz maçın başında iki takım, nehrin üst tarafında karşı karşıya geldi. Rakibinin ormanında rakibini kovalayan Hanwha Life Esports ekibi, 40. saniyede Karthus skorunu alarak ilk kanı dökmüş oldu. Dakika 3’te bbq Olivers üst koridor oyuncusu Crazy’nin büyük hatasıyla Darius skor aldı. Vermiş olduğu skorlara rağmen bbq ekibi, oyunun orta safhalarında iyi oynadı. Dakika 21’de baron alan bbq ekibi orta koridorda baron güçlendirmesini kullanmak istedi. Ancak o kuşatmada kayıp veren bbq ekibinin ondan sonra rakibine karşı gücü yetmemeye başladı. Özellikle Darius ve Ryze’ın etkili oyunuyla Hanwha Life Esports dakika 33’te oyunu bitirdi ve seriyi 2-0 kazandı.

Maçın ardından mutlu hissettiğini söyleyen Hanwha Life Esports saldırı gücü oyuncusu Sangyoon ayrıca Nunu-Karthus ikilisi hakkındaki düşüncelerini paylaştı: “Duyduğuma göre Lulu, Nunu-Karthus ikilisinin etkisini azaltabiliyor. Lulu ile koridoru direkt ittirebilir ve ayrıca Karthus’u da dürtebilirsiniz. Ayrıca, agresif bir orman karakteri de seçerseniz etkili oluyor. Biz bu yüzden Lulu ve Olaf seçtik.”

Team MVP – Griffin

Günün ikinci serisinde MVP tarafı Singed, Camille, Zoe, Ezreal ve Galio, Griffin tarafı ise Gangplank, Nocturne, Lulu, Vladimir, Alistar tercihlerinde bulundu. 6. dakikada ilk kanı, Team MVP üst koridor oyuncusu ADD aldı. Dakika 17’ye kadar üst koridorda bir kaç kez çıkan 3’er kişilik takım savaşlarında karşılıklı skorlar alındı. Oyunun devamında da takım savaşları devam etti. Nocturne-Gangplank ikilisini iyi kullanan Griffin, dakika 39’da oyunu bitirerek 1-0 öne geçti.

İkinci maçta Griffin tarafı Dr Mundo, Camille, Zoe, Vladimir ve Morgana, MVP tarafı ise Gangplank, Nocturne, Lulu, Lucian ve Braum tercih etti. Dakika 8’de ilk kanı, Team MVP ormancısı Yondu, alt koridora yaptığı baskınla aldı. Ancak buna cevap gecikmedi. İlk kanın üzerinden 30 saniye geçmeden Griffin üst koridor oyuncusu Sword, Gangplank skorunu aldı. Camille’in yapmış olduğu baskınlarla orta oyuna kadar skorlar alan Griffin, aldığı skor ve kulelerin etkisiyle dakika 26’da yaklaşık 10 bin altınlık bir fark oluşturdu. Aldığı baronla birlikte dakika 29’da 12-1‘lik skorla maçı bitiren Griffin, seride durumu 2-0‘a getirerek ligdeki 2. galibiyetini almış oldu.

Maç sonrası düşüncelerini paylaşan Griffin ormancısı Tarzan: “Muhteşem hissediyorum. Sanırım 6. maçımızda Kingzone ile oynayacağız. Muhtemelen bu bizim en zorlu maçımız olacak. Ama ligdeki her takımla oynayacağımız maçlar bizim için zor olacak.” dedi.

LCK Yaz Mevsimi 1. hafta 4. günü, Jin Air Greenwings-Kingzone DragonX, Gen.G-SKT T1 karşılaşmalarıyla devam edecek.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL