Connect with us

LoL

TBF 2018’de şampiyon Bahçeşehir SuperMassive!

#TBF2018: Royal Bandits’i 3-1 geçmeyi başaran Bahçeşehir SuperMassive TBF 2018’in şampiyonu olmayı başardı!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi‘nde dönemin en iyisi Bahçeşehir SuperMassive! Royal Bandits ile Türkiye’nin en iyisi olmak için karşı karşıya gelen SuperMassive, 1-0 geri düştüğü seriyi 3-1 kazandı! SuperMassive aldığı bu sonuç ile tarihinde ilk defa Türkiye Büyük Finali’ni kazanmayı başardı.

Peki finale nasıl geldiler? Hatırlayacağınız üzere Dark Passage’ı geçmeyi başaran Royal Bandits ile 1907 Fenerbahçe’yi geçmeyi başaran Bahçeşehir SuperMassive TBF finalinde eşleşmişti.

Serinin ilk karşılaşmasında rakibine büyük bir baskı kuran Royal Bandits, bu karşılaşmayı kazanarak serideki durumu 1-0’a getirmişti. RB ilk maçtaki oyunuyla seriyi domine edecek gibi göründü ancak böyle olmadı. İkinci karşılaşmada adeta rakibiyle rolleri değiştiren Bahçeşehir SuperMassive, bu karşılaşmayı kazanarak seriyi eşitledi.

1-1’in ardından daha baskın bir oyun ortaya koyduğu görülen SuperMassive, üstünlüğünü rakibine kabul ettirmeyi başardı. Üçüncü karşılaşmada teknik bir aksaklık yaşansa da kısa sürede çözülen bu sıkıntılı durum, kronokırılma sayesinde -yani maçın geri bir zamana sardırılması- maçın gidişatına etki etmedi. Bu maçta da rakibini devirmeyi başaran SuperMassive böylece skoru 2-1’e getirdi.

Serinin son karşılaşması adeta nefes kesti. Türkiye’yi dünya devleri arasında temsil etmesi muhtemel olan takımın belirleneceği bu seri, dördüncü karşılaşmada tamamlandı. Dördüncü maça 2-1 öne giren SuperMassive, büyük bir rekabete sahne olan bu karşılaşmada GBM’in enfes oyunuyla rakibini geçmeyi başardı. Bu karşılaşmadan da mutlu son ayrılan SuperMassive, serideki durumu 3-1’e getirdi ve şampiyon oldu. Vestel’in ana sporluğunda yoluna devam eden ligin yeni şampiyonu Bahçeşehir SuperMassive!

TBF 2018’e özel içerikler çok yakında Playerbros YouTube kanalında sizlerle olacak.

TBF 2018’in şampiyonu Bahçeşehir SuperMassive!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL