Connect with us

Espor

TBF’de Yarı Finalin Bir Diğer İsmi Aurora Oldu

Riot Games

2017 Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nde yarı finalin bir diğer ismi belli oldu.

Dün gerçekleşen CREW vs P3P serisinde gülen taraf CREW olmuştu.

Bugün oynanan bir diğer çeyrek final mücadelesindeyse Dark Passage ve Team Aurora karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen seriyi Aurora 3-2 kazandı ve böylece yarı finale direkt olarak katılan 1907 Fenerbahçe ve SuperMassive’in rakipleri netlik kazandı.

Çeyrek final öncesinde Zergsting’in verdiği röportajda, seriyi bir antrenman maçı olarak görmesi ve 3-0 geçeceklerinden emin olması gerginlikleri safhaya çıkarmıştı. Dark Passage tarafında ise kötü gidişata dur diyerek TBF geleneğini sürdürme çabası bulunuyordu. Ama ne Aurora kusursuz oynayabildi, ne de DP TBF geleneğini devam ettirebildi.

Aurora’dan seriye muhteşem başlangıç!

Beş maçlık seriye iyi başlayan taraf, aynı zamanda serinin favorisi olan Aurora oldu. İlk kanı Dark Passage kulesi altında dört oyuncusuyla koordine olarak döken oyuncular maça moralmen iyi başladı. Devamında iyi oyununu sürdüren Aurora, özellikle alt koridordaki takım savaşında Marshall’ın ışınlanını kesmesiyle beşe dört üstün kaldı ve Dark Passage bunu ağır ödedi. O dakikadan itibaren varlık gösteremeyen Dark Passage oyuncuları, 20. dakikada ilk inhibitörünü ve 23. dakikada da maçı kaybetti. Serinin ilk maçına 8/1/5 lik Ekko performansıyla Godbro Sama ve Kogmaw oyunuyla Ruve Sama damgasını vurdu.

Dark Passage’dan geri dönüş

İlk maçın ardından psikolojik olarak geri düşmesi beklenen Dark Passage, düşünceleri yanılttı. TBF tarihinin en tecrübeli takımı, ben buradayım dedi ve ikinci maçı daha dengede götürdü. Ve bu stabil oyun, DP’ye galibiyeti getirdi. Ninja önderliğindeki mavi kaplanlar ikinci maçı kazanmayı bildi.

İki takım da orta koridor tarafında tercihini fiziksel hasardan yana kullandı. Bu eşleşmede Lucian alan Ninja, Quinn’li Godbro Sama’ya Sihirdar Vadisi’ni dar etti ve 7/1/9’luk skorla maçı taşıyan isim oldu. Godbro Sama’nın SoloQ’da açık ara en çok oynadığı şampiyon olan Quinn, maçta pek bir etki yaratamadı. İlk maçta Ruve Sama’nın aldığı Kogmaw, ikinci maçta Holyphoenix’in eline geçti ve yine maçın kaderini belirleyen şampiyonlardan biri oldu.

İlk maçın benzeri yaşandı

Üçüncü maç hemen hemen ilk maçın birer kopyasıydı. Nişancılardan birinin tercihi yine Kogmaw’dı ve yine Kogmaw üzerine kurulan bir kompozisyon vardı. Diğer maçlarda da olduğu gibi Kogmaw alan Aurora kazanan takım oldu. İlk maça nazaran daha dengede giden üçüncü maçta Ruve Sama ve Godbro Sama yine takımlarını taşıyan isimler oldu. Takım savaşlarının eksik olmadığı üçüncü maçtan galip ayrılan Team Aurora, seride durumu 2-1’e getirerek avantajlı konuma geçti. Maçın adamı olarak ise 4/1/6’lık Jayce performansıyla seride ikinci kez Godbro Sama seçildi.

Takım savaşlarını doğru yapan kazandı!

Bir sonraki maçın seçim ekranında ilk olarak Kogmaw alınması izleyenleri hiç de şaşırtmadı. İlk tercihini metadaki şampiyonlardan biri yerine Kogmaw’dan yana kullanan Aurora, yine nişancıya yönelik kompozisyon kurdu. Dördüncü maç, serinin diğer maçlarında olduğu gibi oldukça agresif ve takım savaşlarının eksik olmadığı bir mücadeleye ev sahipliği yaptı. Henüz 12. dakikadayken toplam 12 skorun olması ve bunun 8’inin Dark Passage lehine olması dengeyi bozan etken oldu. Bu noktadan itibaren kontrolü eline alan Dark Passage sürekli takım savaşı çıkararak Kogmaw’ın güçlenmesini engelledi. Wisdom’ın sürekli yakalanması ve Aurora taşıyıcılarının etkisiz kalması Dark Passage’in seriyi 2-2 ye getirmesini sağladı. Dört maç boyunca bir türlü istediği performansı gösteremeyen Taikiki, 7/1/11’lik Zac oyunuyla galibiyette önemli rol oynadı.

Kazanan Aurora!

Serinin kazananını belirleyecek olan son maça çıkan takımlardan Aurora’nın ilk tercihi yine Kogmaw’dan yana oldu. Fakat ilk beş dakikada Ruve Sama ve Zergsting’in ikişer defa ölmesi Aurora adına tüm planları bozdu. Yenildikleri maçlarda ligdeki konumundan uzak bir performans gösteren ekip, daha 20. dakikada ilk inhibitörünü ve baronu kaptırdı. Dark Passage’ın ezici üstünlüğü ile ilerleyen mücadelede yapılan hatalar maçı yavaş yavaş Aurora lehine çevirdi. Büyük bir heyecana tanık olduğumuz beş maçlık seride muhteşem bir geri dönüşle elleri daha az titreyen Aurora tarafı galip ayrıldı.

Seri sonunda, beşinci maçın adamı seçilen Aurora’nın üst koridor oyuncusu Panky verdiği röportajda;

Böyle bir DP ile karşılaşacağımızı düşünmüyorduk. Sevinsem mi, sevinmesem mi bilemedim. Öz güvenimizden dolayı Draven tercihini yaptık. Özellikle dördüncü maç çok iyi oynadılar. Beşinci maç da çok iyi oynadılar ama biz kazanmayı bildik. Varus’a baronu çaldırmış olmamız rezaletti. Yarı finalde SuparMassive’e karşı böyle oynarsak çok zorlanırız. Çok iyi hazırlanmamız lazım. Güçlü ve tecrübeli oyunculara sahipler. Elimizden geleni yapacağız.

ifadelerine yer verdi.

Çeyrek final mücadelelerinin ardından yarı finalde Team Aurora, SuperMassive ile eşleşirken diğer tarafta 1907 Fenerbahçe ile CREW takımları birbirleriyle karşılaşacak.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor