Connect with us

Dota 2

Team Aster takımının 4 oyuncusu Korona virüs şüphesiyle karantinaya alındı

Korona virüs taşıyan biri ile aynı uçakta olan oyuncular karantinada!

Team Aster, Korona virüs şüphesiyle 4 oyuncusunu karantinaya aldı

Çin merkezli bir Dota 2 takımı olan Team Aster, Ukrayna’da kaldığı sürenin ardından Çin’e dönme kararı verdikten sonra, yaptıkları uçuşların birinde yolculardan birinin Korona virüs testi pozitif çıkmasının ardından, takımın 4 oyuncusu karantinaya alındı.

Oyuncularda herhangi bir virüs belirtisi olmamasına rağmen, takımın oyuncuları diğer insanlardan izole edilerek, virüsün yayılmasını durdurmak için önlem almış oluyor.

Karantinada olan Kee “ChYuan” Ng, Lin “Xxs” Jing, Ye “BoBoKa” Zhibiao ve takım kaptanı Fade aynı uçak ile Finlandiya üzerinden ülkelerine dönerken, Song “Sccc” Chun, Almanya üzerinden bir uçak ile ülkesine döndüğü için bu karantinada muaf tutuldu.

Dot Esports’un haberinde yer alana bilgiye göre takımın kaptanı Fade açtığı bir yayında “GG, beyler, Gank’lendik. Bizi Finlandiya’dan Çin’e götüren uçakta üç sıra uzağımızda biri teşhis edildi. Yakın temaslı olarak karantina altına alınmak üzereydik, bizim için ne kadar kötü bir şans oldu. Sccc Almanya’dan uçtu ve iyi oldu. Sccc çok iyi.” sözlerini kullanarak olayı özetledi.

Oyuncular yaklaşık 1 hafta alındıkları karantina merkezinde kaldıktan sonra, evlerinde kendilerini diğer insanlardan uzak tutmaya devam edecekler.

Riot Games Korona virüse karşı 1.5 milyon dolar bağış yaptı

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2