Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Dignitas’ın kadın CS: GO takımı, Intel Challenge Katowice’ı kazandı

Team Dignitas Female Intel Challenge Katowice'ı Kazandı!

Dignitas’ın kadın takımı olan Team Dignitas Female, turnuvanın favorilerinden biri olan Squared Prospects’i finalde 2-0 yenerek, Intel Challenge Katowice’in ödül havuzundaki aslan payını almaya hak kazandı. 23 Şubat’ta başlayan ve dün gece saatlerinde sona eren Intel Challenge Katowice’de birinci olan Kuzey Amerikalı takım, 50.000 dolarlık ödül havuzunun yarısını yani 25.000 doları kazandı.

Daha önce Team Secret çatısı altında yer alan RES Gaming, geçen yıl büyük finalde şampiyonluğa ulaşmıştı. Intel Challenge tarihinde ilk kez, Julia “juliano” Kiran, Ksenia “vilga” Kluenkova ve Zainab “zAAz” Turkie üçlüsü şampiyon olamadı.

Team Dignitas’ın 2016’dan beri aldığı ilk uluslararası kupa

Kupayı kaldırma yolunda Kuzey Amerikalı takım, favorilere karşı en iyi Bo3’leri kazandıkları play-off’a geçmeden önce Singularity FE ve Keyd Stars FE’yi grup aşamasında eledi.

Katowice’de kazandıkları bu zaferle Dignitas, Counter-Strike’ın en yeni kadın şampiyonu oldu. Ayrıca hanımefendiler 2016’dan beri Dignitas organizasyonu için uluslararası bir turnuva kazanan ilk takım oldu. Ekip en son Epicenter 2016’da Mathias “MSL” Lauridse liderliğinde uluslararası bir başarı elde edebilmişti.

Turnuva sona erdikten sonra ödül dağılımı ve sıralama şu şekilde;

1. Dignitas Fe – 25.000$

2. Squared Prospects – 12.000$

3. RES – 8.000$

4. Keyd Stars fe – 5.000$

5-6. Ares fe

5-6. Singularity fe

7-8. GoHome

7-8. CLG Red

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive