Connect with us

Espor

Team Dignitas, dünya şampiyonu Rocket League ekibi ile anlaştı

Rocket League’in espor tarafı gün geçtikçe gelişiyor.

Team Dignitas Rocket League ekibi

Team Dignitas, Rocket League sezon 4 dünya şampiyonu olan Gale Force eSports üyelerini kendi çatısı altında toplayarak, popüler araç futbolu oyunu için bir takıma sahip oldu.

Jos “ViolentPanda” van Meurs, Pierre “Turbopolsa” Silfver ve Alexandre “Kaydop” Courant’dan oluşan Avrupalı ekip, bu Haziran ayında Londra’da gerçekleştirilecek olan RLCS Season Five World Championship’te Dignitas adı altında yarışacaklar. Bu etkinlikte birinci olan takım 100 bin doları evine götürme hakkına sahip olacak.

“Ekibim ile birlikte Team Dignitas’a transfer olmak beni benden aldı.”

Takımın oyuncularından olan ViolentPanda, “Ekibim ile birlikte Team Dignitas’a transfer olmak beni benden aldı.” ve “Dünyanın en iyi ekiplerinden biri olarak konumumuzu korumayı sabırsızlıkla bekliyorum ve başarılarımızın devamını getirmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Rocket League adına ülkemizde ciddi etkinlikler gerçekleştirilmese de, yurtdışında bu oyun yavaş yavaş ilerliyor. Kayda geçen etkinliklerdeki ödül havuzu 500 dolardan başlayıp 250 bin dolara kadar çıkabiliyor. Bu sayılar diğer oyunlara kıyasla devede kulak kalsa da, daha sıradışı olan Rocket League yoluna emin adımlarla ilerliyor.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor