Connect with us

Team Liquid, League of Legends takımı için Avrupalı oyuncu Alphari ile ilgileniyor!

[email protected] üst koridor için gözlerini Avrupa’ya çevirmiş durumda!

team liquid alphari

Bu sene League of Legends transfer sezonu geçtiğimiz senelere göre daha erken hareketlendi. Transferlerle adından söz ettiren takımlar arasında Team Liquid de bulunuyor!

ESPN‘in haberine göre Amerikalı organizasyon Team Liquid üst koridor için Alphari ile anlaşmaya çok yakın. Anlaşma bedeli ise dudak uçuklatıcı miktarda. Dedikodulara göre Avrupalı oyuncu, TL‘den senelik olarak 1 milyon dolar alacak! Anlaşma süresi ise kesin olarak bir yıldan fazla olacak şekilde konuşuluyor.

Yapılan habere göre son olarak Origen forması giyen Alphari, hem LEC hem de LCS takımlarının odağında bulunuyordu. Oyuncu ile ciddi anlamda ilgilenen üç takım ise; TL, Fnatic ve Rogue idi. Alphari bu üç takım arasından son olarak TL tercihinde bulundu.

Bu transferin gerçekleşmesi halinde genç oyuncu, takımın veteran üst koridoru Impact‘in yerini alacak. Impact uzun bir süredir TL’in başarısındaki en önemli parçalarından bir tanesi. Fakat bu transfer sonrasında Impact, özellikle Kuzey Amerika takımlarının radarındaki oyuncuların başında yer alacaktır.

ESPN’e gelen bilgilere göre takım üst koridorun yanında bir ormancı da transfer etmeyi düşünüyor. Bu sezon takımın başka bir veteranı olan Jensen etrafında şekillenen kadroda, tecrübeli oyuncu takıma sürükleyici ve güçlü bir ormancı da istiyor!

Ormancı arayışında takımın bir numaralı adayı, FlyQuest ormancısı Santorin. Santorin, geçtiğimiz sezonda takımını finale ve Dünya Şampiyonası’na taşımayı başarmıştı. Fakat bu transfer de bizlere hali hazırda Team Liquid’in ormancı görevini üstlenen ve takıma 2020 senesinde dahil olan Broxah‘nın da boşta kalacağını söylüyor. Broxah gibi tecrübeli bir isim eğer TL’den ayrılacaksa çok rahat bir şekilde Avrupa’da veya Amerika’da takımlarda yer bulacaktır!

2020 Dünya Şampiyonası finalinin adı belli oldu!

Elinden kalem düşmeyen...

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: Jensen, Team Liquid ile üç yıllık bir sözleşme daha imzaladı!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir