Connect with us

Espor

Team Liquid, Bwipo ve Hans Sama’yı transfer etmeyi planlıyor

Bwipo ve Hans Sama’nın yanı sıra orta koridora Bjergsen hamlesi bekleniyor

Team Liquid, Bwipo ve Hans Sama'yı transfer etmeyi planlıyor

Kuzey Amerika ligi LCS’in köklü takımlarından Team Liquid, önümüzdeki mevsim için Bwipo, Hans Sama ve Bjergsen’ın dahil olduğu bir süper takım kurmak istiyor. 2021 Dünya Şampiyonası‘nda nispeten beklentileri aşan TL ekibi, transfer sezonunun en hareketli takımlarından biri olmaya hazır.

Üst koridordan ormancı rolüne geçmeye karar veren Bwipo, Fnatic ile hem kendi adına hem de takımı adına istediği sonucu elde edememişti. Bwipo’dan boşalan yeri çaylak oyuncu Adam ile dolduran Fnatic, üst koridorda genç oyuncuya daha uzun yıllar güvenecekmiş gibi görünüyor. Bwipo ise tekrardan üst koridora geçmeyi düşündüğü için Team Liquid’in yıldızlarından Alphari’nin olası bir transfer durumunda Kuzey Amerika’nın yolunu tutabilir.

Süper takım kuruluyor

Team Liquid, bir dönem LCS’i domine eden Impact, Doublelift ve Xmithie’li kadronun benzerini önümüzdeki mevsim kurmak istiyor. Rogue ekibinin oyun içi lideri, alt koridor oyuncusu Hans Sama, Dünya Şampiyonası’nda gösterdiği performansın ardından birçok takımın radarına girdi. TL, nişancı pozisyonunda Hans Sama’ya görev vermeyi ve yanına eğer CoreJJ yeşil kart alamayıp lig kurallarına göre yerli oyuncu sayılamazsa akademiden ”Eyla” yı yerleştirmeyi planlıyor. LCS’de kurallar gereği yalnızca iki yabancı oyuncu oynatılabildiği için, bu kota Bwipo ve Hans Sama için harcanacak. Eyla aslen Avustralya’lı olduğundan otomatik olarak yerli statüsüne geçiyor. Ormancı rolünde büyük ihtimal yerli oyuncuları Santorin görevine devam edecek.

Bjergsen profesyonel sahneye Team Liquid ile dönebilir

Emekli olduktan sonra bir dönem efsanesi olduğunu TSM ekibinin koçluğunu yapan Bjergsen, önümüzdeki mevsimde profesyonel arenaya geri dönmek istiyor. Avrupa’dan birkaç takımın Bjergsen’ı kadrosuna dahil etmek için hamleler yaptığı fakat veteran oyuncunun Amerika’da mücadele etmeye daha sıcak baktığı söylenmişti. Team Liquid, Jensen ile daha yeni sözleşme imzalamış olmasına rağmen Bjergsen için şartları zorluyor. Olası transfer durumunda Jensen’i takım içerisinde başka rollerde görev alırken izlememiz muhtemel.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor