Connect with us

Dota 2

Team Liquid, kadrosuyla yollarını ayırdı

Team Liquid’de köklü değişiklik! Takımın hikayesi ve çok daha fazlası Playerbros’ta.

2014 yılında kadrosunu tamamen dağıtmış olan Team Liquid, 2015 yılında yeniden yapılanmaya giderek yeni bir kadroyla sahneye çıkmaya hazırlanıyordu. Eski Natus Vincere oyuncusu Kuro “KuroKy” Takhasomi’yi kaptan olarak takımın başına getirdiler. Lasse “MATUMBAMAN” Urpalainen, Adrian “FATA-” Trinks, Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov ve Jesse “JerAx” Vainikka bu yolculukta KuroKy’nin yanında yer alan diğer isimler olmuştu. Birlikte The International 6’ya katılmaya hak kazanan takım turnuvayı 7-8. olarak bitirdi, JerAx ve FATA- takımdan ayrıldı. İşte Team Liquid’in Dota 2 sahnesindeki yükselişi burada başladı.

The International 6’dan sonrası

The International 6’dan sonra takıma Amer “Miracle-” Al-Barkawi’nin ve 2017’nin başında Maroun “GH” Merhej’in katılmasıyla o sene birçok başarıya imza atacak olan ve isimlerini The International 7 şampiyonları olarak Aegis’in üzerine yazdıracak kadro toparlanmış oldu. The International 7’den sonra ise takımda bazı sorunlar ve performans düşüşleri yaşanmaya başlandı. The International 8’de 4. olan kadro 2019’un Haziran ayına kadar da birlikte birçok turnuvada yer aldı fakat istenilen başarılar elde edilemeyince fatura takımın Carry oyuncusu MATUMBAMAN’a kesildi. 2019’un Haziran ayında takımdan ayrılan MATUMBAMAN’ın yerine ise Aliwi “w33” Omar takıma katıldı.

The International 9

The International 9’a geldiğimizde ise takım grup aşamasına çok da iyi bir başlangıç yapamadı. Kendi grubundan 7. olarak çıkan Team Liquid, Lower Bracket’tan turnuvaya devam etti ve buradan itibaren müthiş bir performans ortaya koyarak karşılarına kim çıktıysa yenmeyi başaran ekip adını finale yazdırdı. Bu senenin finali özeldi, rakipleri The International 8’in kazananı OG’ydi ve kazanan takımın oyuncuları, w33 hariç, 2 kere The International kazanan ilk oyuncular olacaktı. Finalde OG kendine has takım oyunu özelliğini yine ortaya koydu 3-1 kazanarak The International 9’u kazanan taraf oldu.

Peki takım neden kadro ile yollarını ayırıyor?

Team Liquid’deki ayrılığın sebebi ise ne bu sonuçlardı ne de son aylardaki inişli çıkışlı performanstı. Team Liquid’in kurucusu ve CO-CEO’su aynı zamanda bir dönem profesyonel olarak Starcraft oynamış bir isim olan Victor “Nazgul” Goossens ile KuroKy, The International 9’un olduğu hafta bir araya gelmiş ve KuroKy ile gelecek planları üzerine konuşma yapmışlardı.

” KuroKy TI9 haftası benimle gelecek planları üzerine konuştuğunda aklıma ilk gelen şey profesyonel oyunculuktan takım sahipliğine uzanan kendi kariyerim oldu. Team Liquid bünyesi altında 4 yıl geçirmiş olan Dota takımımız artık kendi hayalleri peşinden gidecekti: Kendi takımlarını kurmak. Her zaman hayalini kurduğumuz bu muhteşem kadroyla yollarımızı ayıracak olmamız her ne kadar beni üzüntüye boğarken bir yandan da beraber geçirdiğimiz yıllar, elde ettiğimiz şampiyonluklar, egale ettiğimiz rekorlar sayesinde gurur doluydum. 12 Ağustos 2017’de Dünyanın en iyi Dota takımı olduk ve sonraki 2,5 yılda bir efsane yarattık…”

Sözleriyle yazısına başlayan Victor Goossens takımla yollarını neden ayırdığını da böylece açıklamış oldu. Yazının devamında takımının her bir oyuncusunu ayrı ayrı öven Victor Goossens, eski oyuncularına yeni maceralarında başarılar dilerken Dota 2’nin sevdikleri bir oyun olduğunu ayrıca belirtti ve yeni bir kadroyla Dota 2 sahnesinde yer almak istediklerini de söyledi.

Önümüzdeki günlerde yeni Dota 2 kadrosunu tanıtması beklenen Team Liquid’in yanı sıra eski Team Liquid oyuncularının kuracağı yeni Dota 2 takımı da merak konusu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2