Connect with us

Espor

Team SoloMid’in CS: GO arenalarına tekrardan dönüş yapmayı planladığı iddia edildi

Geçmişte CS: GO arenalarında fırtınalar estiren Team SoloMid’in tekrardan CS: GO takımı kuracağı iddia edildi.

Espor arenalarının dev şirketlerinden Team SoloMid‘in daha önceden uzun bir süre yer aldığı CS: GO arenasına döneceği iddiası ortaya atıldı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu iddia, global espor medyasının önde gelen kaynaklarından Dexerto.com tarafından paylaşıldı. Organizasyona yakın olan birkaç kaynaktan edinilen bilgiye göre Kuzey Amerikalı organizasyonun CS: GO’ya geri dönüş için seçeneklerini araştırdığı iddia edildi. Hatta bu bağlamda takımlarında yedeğe çekilmiş birkaç isimle de görüşüldüğü belirtildi.

İlginizi çekebilir: “dev1ce kimdir? | Geçmişten günümüze: dev1ce”

Bildiğiniz üzere TSM, 29 Ocak 2015 tarihinde Dignitas’ın eski oyuncularını kadrosuna katarak CS: GO alanına giriş yapmıştı. Bu kadro ise günümüzde Astralis adına mücadele eden kadronun temelini oluşturuyor. device, Xyp9x ve dupreeh Astralis’te yer alırken cajunb; OpTic Gaming, karrigan ise FaZe Clan’da inaktif olarak yer alıyor. Bu kadroyla yaşanan anlaşmazlıklar sonucu yollarını ayıran TSM, 19 Ocak 2016 tarihinde de Kuzey Amerikalı oyunculardan oluşan kadrosunu açıklamıştı. Team Liquid’in genç yıldızı Twistzz ve compLexity’nin tecrübeli ismi ShahZaM da bu takımda mücadele eden isimler arasındaydı. TSM, 14 Ocak 2017’de oyuncularıyla yollarını ayırdı ve o zamandan bu zamana kadar da hiçbir CS: GO oyuncusunu kadrosunda bulundurmadı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor

error: İçerik kopyalanmasına izin veremiyor.