Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Team Spirit, Astralis’i 2-1 mağlup ederek IEM Katowice 2021 yarı finallerine yükseldi!

Team Spirit, IEM Katowice 2021 çeyrek finallerindeki rakibi Astralis’i seride 2-1 mağlup ederek turnuvanın yarı finallerine yükseldi.

Team Spirit, IEM Katowice 2021 çeyrek finallerindeki rakibi Astralis’i seride 2-1 mağlup ederek turnuvanın yarı finallerine yükseldi.

Son dönemlerde dikkat çekici bir ivme kazanan Rus ekibi, serinin ilk haritasında Danimarkalı ekibe karşı üstünlük sağlayamadı. Astralis, maç süresince en çok leş toplayan “gla1ve”in öncülüğünde, maçın ikinci yarısında sadece 4 tur kaybetti ve maçı 16-11 kazandı.

Serinin ikinci haritası ise Danimarkalı ekibin seçimi olan Train oldu. Bir önceki haritadaki psikolojik üstünlüğü korumakta güçlük çeken ekip, ilk yarıda adeta hezimete uğradı. Skor tabelası ilk yarının bitimine 4 tur varken 9-2‘yi gösteriyordu. Son 4 turun 3’ünü toplamayı başaran Astralis, Anti Teröristler için kötü sayılmayacak bir skorla ilk yarıyı sonlandırmış olsa da bu galibiyet için yeterli değildi. İkinci yarıya etkili başlayan Team Spirit, maç skorunu önce 14-5‘e, kaybettiği turların ardından ise 16-13‘e getirerek maç sonucunu belirledi.

Serideki eşitlik iki ekibin de en sona bıraktığı Dust 2’de bozuldu. Bu maçı canlı olarak takip eden 100.000‘i aşan seyirciler adeta tarihe tanıklık ettiler. Rus ekibi haritanın ilk yarısını rakibine 1 tur bile kaybetmeden 15-0 önde tamamladı. İkinci yarının ilk turunu hanesine yazdıran Astralis, felaket denebilecek bir sonucun bir nebze de olsun önüne geçmiş oldu. Team Spirit ardından oynanan turu kazanarak 16-1 gibi tarihi bir skorla haritayı önde kapatarak adını yarı finallere yazdırdı.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive