Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Team Vitality, BLAST Premier Fall 2020 şampiyonu oldu!

.@TeamVitality, BLAST Premier Fall 2020 büyük finalinde karşılaştığı @AstralisCS’i seride 2-1 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

Team Vitality, BLAST Premier Fall 2020 büyük finalinde karşılaştığı Astralis‘i seride 2-1 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

https://twitter.com/TeamVitality/status/1338253290224672768?s=20

Team Vitality, turnuvanın kazananlar finalinde Xantares’li BIG‘i eleyerek, büyük finale namağlup ulaştı. Turnuvanın başından beri kaybedenler kümesinde mücadele eden Astralis ise, kaybedenler finalinde BIG’i eleyerek büyük finalin ikinci ismi oldu.

BLAST Premier Fall 2020 büyük finali BO3 formatında oynandı. Serinin ilk maçı Astralis’in seçtiği Vertigo‘da oynandı. Harita kendi seçimi olmasına rağmen Danimarka temsilcisi, maç boyunca oldukça etkisiz bir oyun ortaya koydu. Haritanın ilk yarısı 12-3 Team Vitality lehine sonuçlandı. Yakaladığı galibiyet serisini sürdürmeyi başaran Fransız ekibi, haritayı 16-4 önde kapattı.

Astralis’in seride 1-0 geriye düşmesinin ardından, ikinci harita Team Vitality’nin seçimi olan Dust2 oldu. İlk maçın aksine maça etkili bir giriş yapan Astralis, ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. Fransız ekibi ikinci yarıda skora denge getirmesine rağmen, Astralis maça tekrardan ortak oldu ve haritayı 16-14 kazandı.

Büyük finalin kazananı ve turnuvanın şampiyonu iki ekibin de en sona bıraktığı Inferno‘da belli oldu. İki ekip de seyircilere serinin ilk maçını hatırlatan bir oyun oynadı. Fransız ekibi haritanın ilk yarısını 12-3 ‘lük ezici bir skor farkıyla önde kapattı. Rakibi üzerinde kurduğu baskıyı ikinci yarıda da sürdürmeyi başaran tecrübeli ekip, maç sonucunu 16-5 olarak belirledi.

Seri boyunca takımı adına 57 frag toplamayı başaran APEX, izleyiciler tarafından büyük finalin MVP’si olarak seçildi.

apEX

Team Vitality, BLAST Premier Fall 2020 şampiyonu olarak, ödül havuzundan 225,000$‘lık aslan payını ve aynı zamanda BLAST Premier Global Finals 2020‘ye doğrudan katılma hakkı kazandı.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive