Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Team Vitality, IEM Beijing – Haidian EU 2020 şampiyonu oldu!

Team Vitality, IEM Beijing – Haidian EU 2020 şampiyonu oldu!

Team Vitality, IEM Beijing – Haidian EU 2020 finalinde, seride 2-0 geriye düşmesine rağmen Natus Vincere‘yi 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan Team Vitality, seride eşi benzerine az rastlanır geri dönüşlerden birine imza attı. Serinin ilk maçı Natus Vincere tarafından seçilen Nuke haritasında oynandı. Tecrübeli Rus ekip, rakibine karşı elde ettiği 16-5’lik skor ile seriye 1-0 önde başladı. Maç boyunca etkileyici performansıyla, serinin ilk haritasını takımına kazandıran s1mple, maçın oyuncusu seçildi.

Serinin 2. maçı Fransız ekibi’nin seçtiği Dust 2 haritasında oynandı. İlk maçtaki galibiyetin ardından oldukça özgüvenli bir şekilde oyununu kuran Natus Vincere, 16-12’lik skor avantajı ile ikinci haritanın kazananı oldu. Zaman zaman Team Vitality üzerindeki üstünlüğünü kaybeden tecrübeli Rus ekibinde ilk maçın da yıldızı olan s1mple, galibiyetin en önemli aktörü oldu.

Yakalanan 2 maçlık galibiyet serisinin ardından seyirciler ve otoriteler, Natus Vincere’nin şampiyonluğuna kesin gözüyle bakıyordu. Üstelik serinin 3. maçı tecrübeli Rus ekibin seçtiği Overpass haritasında oynandı. Beklenenin aksine maç boyunca kendinden oldukça emin ve doğru bir şekilde oyun kuran bir Team Vitality vardı. Alınan doğru kararlar Fransız ekibi için sonuçlarını verdi ve 3. haritanın kazananı 16-6’lık net bir skor ile Fransız ekibi oldu.

Serinin 4. haritası, Team Vitality’nin seçtiği Inferno oldu. Maç süresi boyunca Rus rakibi üzerinde kurduğu üstünlüğü kaybetmeyen Fransız ekibi, 11-4’lük skor ile ilk yarının, ardından 16-9’luk skor ile maçın kazananı oldu.

BO5 formatında oynanan finalin son haritası ise iki ekibin de en sona bıraktığı Mirage oldu. Rus rakibine karşı yakaladığı 2 maçlık galibiyet serisin beraberinde getirdiği özgüven ile Team Vitality maça 6 round’luk galibiyet serisi ile başladı. Natus Vincere, haritanın ikinci yarısında skora dahil olmaya çalışsa da başarılı olamadı. Team Vitality, serinin son haritasında 16-8’lik net bir skor farkı ile maçın kazananı oldu. ZywOo ve RpK‘in maç boyunca sergiledikleri etkileyici performans, iki başarılı oyuncuyu galibiyetin en önemli aktörleri haline getirdi.

Team Vitality, elde ettiği IEM Beijing – Haidian EU 2020 şampiyonluğu ile 60.000$‘lık ödülü ve IEM Global Challenge 2020‘ye direkt olarak katılma hakkı kazandı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive