Connect with us

Espor

tecoNe ve ekibi, Spike Cup 3 Yayıncı Özel VALORANT Turnuvası şampiyonu oldu!

@tecoNeVAL ve ekibi, Spike Cup 3 Yayıncı Özel VALORANT Turnuvası şampiyonu oldu!

Team tecoNe, BO3 formatında oynanan Spike Cup 3 Yayıncı Özel VALORANT Turnuvası finalini 2-1 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu!

Turnuvanın ilk gününde oynanan maçların ardından, eşleşmelerde sona kalan Team tecoNe ve Team cNed bugün final maçlarını oynadılar. 2 gün süren Spike Cup 3 Yayıncı Özel VALORANT Turnuvası’nın şampiyonu olarak Team tecoNe, ödül havuzundan 20,000₺ olan aslan payını aldı.

Turnuvanın ilk gününü mağlubiyet almadan kapatmayı başaran cNed ve ekibi, serinin ilk haritası olan Ascent’i 13-5 kazandı. Maç süresince etkili bir oyun oynayan cNed, topladığı 25 frag ile maçın en dikkat çeken oyuncusu oldu. Team tecoNe için ise ilk harita tam bir hayal kırıklığı oldu. Maç süresince topladığı 3 frag ile resl0n için ilk harita verimsiz geçti.

Seriye 1-0 geride başlayan tecoNe ve ekibi, serinin 2. haritası olan Haven’ı 13-9 kazanmayı başardı. Maçın kritik round’larında rakibini doğru bir şekilde okumayı başaran Team tecoNe 2.haritayı kazanarak seriyi son haritaya taşıdı. Maç süresince etkili oyunu ile takımı adına 23 frag toplamayı başaran pAura, ilk gün maçlarında da olduğu gibi galibiyetin en önemli aktörlerinden birisi oldu. Haritanın kaybedilmesine rağmen tecrübeli oyuncu cNed, topladığı 23 frag ile Top Fragger rolünü pAura ile paylaştı.

tecoNe ve ekibinin elde ettiği Ascent galibiyetinin ardından turnuvanın şampiyonu Bind haritasında belli oldu. 2. haritanın ardından toparlanmayı başaran Team tecoNe ilk yarıyı 7-5 önde kapattı. 2. yarının başında kaybedilen 2 round’un ardından maçtan koptuğu düşünülen Team cNed, yakaladığı galibiyet serisi ile 12-10 skor avantajı elde etmesine rağmen maçı kazanamadı. 3 maç sayısı oynayan cNed ve ekibine karşı Team tecoNe maç sonucunu 14-12 olarak belirledi. Serinin 2. haritasında da bireysel performansları ile dikkat çeken pAura ve MYTH, maç süresince takımlarına 56 frag katkısında bulundular. Takımı adına maçın kaybedilmesine rağmen son haritanın Top Fragger’ı, topladığı 31 frag ile cNed oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor