Connect with us

Espor

Temsilcimiz Broken Blade LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde şampiyonluğa ulaştı!

Broken Blade’li G2 Esports Avrupa ligi LEC’de kupaya uzandı

Temsilcimiz Broken Blade LEC 2022 Bahar Mevsimi'nde şampiyonluğa ulaştı!

Avrupa ligi LEC’de 2022 Bahar Mevsimi sona erdi. Temsilcimiz Broken Blade’in ekibi G2 Esports, büyük finalde Rogue’u 3-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Herkesin beklediğini aksine G2 kaybedenler grubundaki kusursuz galibiyet serisini kupa ile taçlandırmayı başardı. Temsilcimiz Sergen Çelik ise LEC‘de çıktığı ilk finalden galip ayrıldı. LCS ve TCL’deki şampiyonluklarının ardından LEC kupasına uzanan Broken Blade, yurtdışında mücadele eden temsilcilerimiz arasından 3 farklı ligde şampiyon olmayı başaran ilk isim oldu.

https://twitter.com/LEC/status/1513222429220478983

G2 Esports’un kaybedenler grubu serüveni

LEC 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk turunda Fnatic’e mağlup olarak kaybedenler grubuna düşen G2, daha sonrasında oynadığı 4 seride yalnızca bir kere yenilerek şampiyonluğa ulaştı. Team Vitality ve Misfits Gaming karşısında alınan 3-0’lık temiz galibiyetlerin ardından G2 ekibi aynı tarifeyi yarı finalde Fnatic’e, finalde ise Rogue’a uygulamayı başardı. Rekkles ve Mikyx’in sezon başında ayrılmasından sonra Flakked ve Targamas’ı takıma dahil eden G2 adeta şapkadan tavşan çıkardı ve LEC kupasının sahibi oldu.

Rogue finalden tekrar eli boş döndü

Geçtiğimiz sene büyük finalde MAD Lions’a mağlup olarak şampiyonluğun ucundan dönen Rogue, bir kez daha finalden hayal kırıklığı ile ayrıldı. Sezon genelinde gösterdiği performansla takdirleri toplayan Rogue playoff yarı finalinde Fnatic’i 2-0’dan geri gelerek yenmiş ve final biletini kapmıştı. Malrang ve Comp eklemeleri ile seviye düşmesi beklenen Rogue herkesi şaşırtmış ve finale kadar yürümeyi başarmıştı. Finalde ise kendileri için en önemli sorun lider oyuncu eksikliğiydi. G2 tarafında Caps ve Jankos işler zora girdiğinde takımına liderlik ederek şampiyonlukta büyük rol oynadı.

LEC‘de şampiyonluğa ulaşan G2 Esports 10-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek MSI 2022‘de Avrupa bölgesini temsil edecek. Temsilcimiz Broken Blade’e başarılar diliyor, gösterdiği performansı MSI turnuvasında devam ettirmesini umuyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor