Connect with us

Espor

Tencent Corona ile Mücadele İçin Bağış Yaptı

Tencent Corona ile mücadele için Çin’e 215 milyon dolar bağış yaptı!

tencent corona

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından COVID-19 olarak adlandırılan Corona virüs, bir süredir çoğu Çin şehirini, organizasyonlarını ve halkını etkiliyor. Salgından beri büyük oyun şirketleri halihazırda Çin’in başta Wuhan olmak üzere şehirlerine yardım ediyorlardı. Neyse ki 10 Şubat’tan Çinli vatandaşlar tekrardan  işlerine dönmeye başladılar fakat hala büyük bir çoğunluk evlerinden çalışmak zorunda.

Bir çok etkinliğin ya ertelendiği ya da iptal edildiği Çin’de, oyun şirketleri tekrardan çalışmaya başladılar. Fakat Çin’deki Dota 2 espor toplulukları gözlerini merakla ESL One Los Angeles Major Chinese elemelerine dikmiş durumda. Çünkü oyuncuların hala karşılaşabilecekleri bir vize problemi var.

Çin halkı bu sorunlarla baş etmeye çalıştığı sırada Tencent, “Corona Virüsü Savaş Sandığı” adı altında topladığı 215 miyon dolarlık bağışını duyurdu. Bunun yanı sıra Güney Koreli bir başka oyun firması Smilegate de 1.43 milyon dolarlık miktarı, Çin’in virüsle savaşan otoritelerine bağışladı.

Asia Pacific haberine göre Riot Games Kore yeni bir oyuncu düzenlemesi yaptı. Bu düzenlemenin içeriğinin Çin’den oyuncu transferi yapmanın Kore Ligini de (LCK) etkileyebileceği gerekçesiyle bu transferlerin kısıtlanması yönünde olduğu iddia ediliyor.

Corona virüse olabildiğince kısa bir sürede tedavi bulunmasını ve Corona virüsün gerek hayatın, gerek esporun önüne geçmemesini diliyoruz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor