Connect with us

Espor

PUBG Hilecilerine Gözaltı

Tencent Polise 120 PUBG Hilecisinin Yakalanması İçin Yardım Etti

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, PUBG’nin Çin’deki yayıncısı olan Tencent, bölgedeki bilgisayar korsanlarını çökertmek için çok çaba gösteriyor. Rapora göre Tencent, “Çin’de hile yazılımları yapan ve satan yeraltı çetelerini yok etmek” için Çin’in kolluk kuvvetlerine başvurmaya başladı. Bu çabalar halihazırda en az 30 davaya ve 120 tutuklamaya neden oldu.

Kişiler Aimbot veya Wallhack gibi hile yazılımları tasarladıkları şüphesi ile gözaltına alındı. Hile, Mart ayında Steam erken erişim ile çıkışı yapıldıktan ve popülerlik kazandıktan sonra PlayerUnknown’s Battlegrounds’da sabit sorunlardan biri olmuştur. Sadece birkaç hafta önce, BattlEye PUBG’de 1.5 milyondan fazla yasaklanan oyuncu olduğunu bildirdi ancak korsanlar ne olursa olsun oyuna girmeye devam ediyor.

Kim Hak-joon: “PUBG büyümesini durdurmak için Hileciler tarafından tehdit ediliyor”

Güney Koreli Kiwoom Securities şirketinin oyun analisti Kim Hak-joon, Bloomberg’e “PUBG, bir çeşit ergenlik döneminden geçiyor ve büyümelerini durdurmak için tehdit ediliyor” dedi.

SteamSPY’ın verilerine göre son iki haftanın aktif oyuncularından 10 Milyonu sadece Çin’den geliyor. Hepsi değil, ancak oyun korsanlarının birçoğu bu bölgeden geliyor ve Tencent bunu net olarak biliyor. Tencent ve oyunun geliştirici ekibi ise dünyanın en popüler oyunlarından olan PlayerUnknown’s Battlegrounds’da haksız avantaj elde etmek isteyenlere karşı mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor