Connect with us

Espor

Tepki toplayan VCT 2. Aşama Challengers eşleştirmeleri hakkında açıklama geldi

Tartışma konusu olan eşleşme sistemi hakkında bir açıklama yapıldı.

Tepki toplayan VCT 2. Aşama Challengers eşleştirmeleri hakkında açıklama geldi

VCT 2. Aşama Challengers Ana Etkinlik eşleştirmeleri 2 Nisan günü açıklanması ile hem turnuvada mücadele eden profesyoneller hem de espor sever izleyiciler tarafından tepki toplamıştı.

Gelen tepkilerin üzerine VALORANT Champions Tour Türkiye resmi Twitter hesabı üzerinden birkaç Tweet’ten oluşan bir bilgilendirme açıklaması yapıldı.

VCT’nin EMEA bölgesinde yeni bir eşleştirme sistemi olmasının kafa karıştırdığını fark ettiklerini belirttiği açıklamanın ilk Tweet’inde “2. Aşama için, Masters 1’in en iyi 2 takımı, turnuva ağacının farklı bölümlerinde sıralanır (örneğin, #1 ve #4 eşleşmesi). 3. Aşama için sıralama, Challengers Playoff’larının sonuçlarına göre belirlenecektir.” denildi.

Kalan altı takımın listesinin rastgele bir şekilde belirleneceği söylenen açıklamaya “Daha sonra 2 koşul göz önünde bulundurularak #1-4 maçlarına birbiri ardına sıralanır: – Elemelerde son maçı (sıralama maçları) kazanan takımlar, ancak sıralama maçını kaybeden bir takımla eşleştirilebilir. – Bir eşleşme, yukarıda bahsedilen sıralama eşleşmelerinden biriyle aynı olamaz.” şeklinde devam edildi.

Yapılan son paylaşımda ise “Sıralama maçını kazanan takımlar, ana etkinliğin ilk tur harita seçimi sürecinde, hangi takım (A veya B) olarak başlayacağını seçer.” dendi.

Duyurulan VCT 2. Aşama Challengers Ana Etkinlik eşleştirmelerini yazımızın kapak görselinde görebilirsiniz. Ayrıca eşleşme sistemi hakkındaki düşüncelerinizi de paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Sihirpunk kaplamaları yanlış fiyata çıkarıldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor