Connect with us

Espor

TESFED Evde Kal Turnuvası Cuma günü başlıyor!

TESFED ve Papara iş birliğiyle, herkese açık olarak düzenlenen Evde Kal Kupası’nın ilk şampiyonası, 27 Mart Cuma günü başlıyor.

TESFED #EvdeKal Kupası hakkında yeni detaylar paylaşıldı

TESFED ve Papara iş birliğiyle, herkese açık olarak düzenlenen Evde Kal Kupası’nın ilk şampiyonası, 27 Mart Cuma günü başlıyor. 4 hafta boyunca devam edecek şampiyonaların ardından Kupanın galibi, finale kalan 8 oyuncunun yine “evde kalarak”, online mücadelesi sonucu belirlenecek.

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED),  korona virüs (Covid19) tehdidine kaşı bilinçlendirmek ve #EvdeKal Kampanyasına destek vermek için, Papara iş birliğiyle “#EvdeKal Kupası” düzenliyor.

Herkese açık olarak yapılacak 50 bin TL ana ödül havuzlu TESFED #EvdeKal Kupası için kayıtlar açıldı.

Ödül havuzuna ek olarak, şampiyonalarda galibiyet alan her oyuncu Papara üzerinden 5 TL kazanacak. 4 hafta boyunca gerçekleşecek online karşılaşmalarda katılımcılar, FIFA 20’de şampiyon olmak için yarışacak. Toplam 4 şampiyonanın gerçekleşeceği kupada, 1. Şampiyonanın turnuvası 27 Mart Cuma başlayacak. Finallere kalan 8 oyuncu, online gerçekleşecek final karşılaşmasında yine “evde kalarak”   mücadele edecekler.

Her hafta yarı finallerden itibaren TESFED kanallarından canlı yayınlanacak maçlar, PlayStation 4 üzerinden FUT modunda gerçekleşecek. Finalleri 24-25 Nisan’da yapılacak olan TESFED #EvdeKal Kupası’nın ilk şampiyona detayları ve ödül dağılımı şu şekilde:

1.Şampiyona

 • Kayıt tarihleri: 24-27 Mart
 • Kayıt bitiş: 27 Mart Cuma 17.00
 • Turnuva başlangıcı: 27 Mart Cuma 18.00

Turnuvada çeyrek final ve yarı final eşleşmeleri 3 maç üzerinden, final ise 5 maç üzerinden oynanacak.

Haftalık ödül havuzu

 • Birinci: 3.500 TL ve finallere katılım
 • İkinci: 1.500 TL ve finallere katılım

Büyük Final ödül havuzu

 • Birinci: 15.000 TL
 • İkinci: 7.500 TL
 • Üçüncü: 5.000 TL
 • Dördüncü: 2.500 TL

İlginizi çekebilir:

Sony oyun indirme hızını yavaşlatma kararı aldı

1 Yorum

1 Comment

 1. Ertan sahin

  31 Mart 2020 - 20:49 at 20:49

  Yanliz eslesmeler ve maçların baslama saati olarak yanlis isler oluyor. Turnuva araligini biraz uzun tutun .mesela ben is yerindeyim mac oynanmis kaybetmisim bu olmamali.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor