Connect with us

Espor

TESFED: “The Internetional 10’a ev sahipliği yapmaya hazırız”

Türkiye Espor Federasyonu attığı Tweet ile The International 10 etkinliğini ülkemize davet etti.

TESFED: "The Internetional 10'a ev sahipliği yapmaya hazırız"

Dota 2 espor arenasının en çok beklenen etkinliklerinden biri olan The International 10, gün içerisinde Valve tarafından yapılan duyuru nedeniyle gündemimize gelmişti. İsveç’te gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğinin başka bir yerde gerçekleştirileceğinin duyurulmasının ardından TESFED Twitter üzerinden bir adım attı.

İsveç Spor Federasyonu‘nun esporu federasyona kabul etmeme kararı aldığı oylamanın ardından Valve bir açıklama yaparak Avrupa’nın başka yerinde olası alternatifler aramaya başladığını açıklamıştı.

22 Haziran Salı gününün akşam saatlerinde ise Türkiye Espor Federasyonu Twitter üzerinden bir Tweet atarak etkinliği ülkemize davet etti. “The Internetional 10’a ev sahipliği yapmaya hazırız” sözleri ile başlayan Tweet’te devletin esporu tam destek ile tanıdığı, etkileyici mekanların olduğu, Avrupa’nın en büyük oyun nüfusuna sahip olduğumuzu ve seyahat kısıtlamalarının olmadığı dile getirildi. Tweet’in sonunda ise “TI10 için hazırız! Başka bir şey teklif edebilir miyiz?” sözlerine yer verildi.


İlginizi Çekebilir:

İsveç’in kararının ardından The International 10 için planlar değişti!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor