Connect with us

Espor

Tesfed Vodafone FreeZone Türkiye Kupasına Yoğun İlgi !

Türkiye E-Spor Federasyonu’nun ilk resmî espor kupası!

2018 yılında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu’nun ilk resmî espor kupası olan “TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası ” duyurulduğu tarihten itibaren yoğun ilgi görmekte.

Dün itibari ile 17:00’da kapatılan kayıtların son net rakamları bugün netleşti. Kayıt işlemleri tamamlanan müsabakalara şu ana kadar yoğun ilgi bulunmakta. Altı popüler oyun üzerinden alınan kayıtlarda son durum ise oldukça olumlu. Belediye takımlarının da kayıt olduğu kupada ilk kez Türkiye’de bulunan Belediye takımları da bir kupa müsabakasında boy göstermiş olacak.

Espora sürekli olarak yatırım yapan Vodafone bu kupada da  sponsor olarak karşımıza çıkıyor. 100.000 TL ödül havuzu bulunan kupada katılımcılar kıyasıya mücadele edecekler. Ödül havuzunun dağılımı ise şu aşamada henüz TESFED tarafından açıklanmış değil. Kupaya katılım ise tamamen ücretsiz olarak sunuldu. TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın kayıtları ESL sistemi üzerinden yapıldı.

Önemli kurallardan biride kupa mücadelelerine katılmak isteyen oyuncuların espor lisanslarının bulunması zorunluluğu olarak görünmekte. Espor lisansı almak için detaylı bilgiye aşağıdai haberimizden ulaşabilirsiniz.

Espor lisansı nasıl alınır? Yeni talimata göre inceledik

Online elemeleri geçen takımlar, 21-22 Aralık tarihlerinde İstanbul, Ataşehir’deki FDR Oyun Merkezi’ndeki büyük finallerde kupaya ulaşmak için mücadele edecek. TESFED tarafından oyuncuların ve bir il temsilcisinin harcırahlarının karşılanacağı duyurulmuş durumda.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için  https://play.eslgaming.com/turkey/tesfed-freezone-turkiye-kupasi adresine gidebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor