Connect with us

Twitch

Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda’dan Jahrein’e edilen hakarete tepki

Jahrein’e karşı yöneltilen hakaret ve tacize Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda gibi isimler de tepki gösterdi.

Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda'dan Jahrein'e edilen hakarete tepki

Geçtiğimiz günün akşam saatlerinde bir Twitch yayıncısının yayınına konuk olan Gaga Bulut isimli fenomenin, Jahrein ve eşine hakaret ve tacize varan söylemlerini sizlere aktarmıştık. Olayın duyulması ile birlikte eski profesyonel esporcu Thaldrin, BigBossLayf’ın kurucularından Oidemirel ve yayıncı PintiPanda gibi isimler de bu olaya karşı tepki gösterdi.

Berke “Thaldrin” Demir Jahrein’in Tweet’ini alıntılayarak paylaştığı mesajda kanının donduğunu ifade ederken, “Bunun insanlığa sığar bir yanı yok. Daha çok prim koktu bana, reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı var gibi, çünkü böyle bir nefret olamaz, olmamalı. Söylenenler aşırı iğrenç. Bir de yayın geçmişini silmişler, kurtulabileceklerini sanıp.” dedi.

Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda'dan Jahrein'e edilen hakarete tepki

BigBossLayf ve BBL Esports gibi organizasyonların kurucularından biri olan Okan İlker “Oidemirel” Demirel paylaştığı üç Tweet’te olaya tepkisini gösterirken, Riot Games’in Türkiye’de uyguladığı politikayı örnek gösterdi ve Twitch’i eleştirdi.

“Bitecekler! Saldırdıkları susmadıkça, doğrular bir oldukça, içlerindeki nefreti besleyemeyecek, adları dahi duyulmadan bitecekler!” diyen Demirel, Riot Games’in sosyal medyayı takip ettiğini, WhatsApp mesajı ile dahi inceleme başlattığını söylüyor. Twitch’in ise çalışanlarının sorumluluğu olduğunu fakat yetkisinin olmadığını belirten Oidemirel, “SM bir işe yaramıyor. Çalışanlarının sorumluluğu var, yetkisi yok. Her şey mekanik. Nasılsa raporlanmıştır deyip bırakmayın, belli ki herkes birbirine bırakıyor. İzleyen, çalışandan daha güçlü, gücünüzü kullanın raporlayın !” sözlerini kullandı.

Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda'dan Jahrein'e edilen hakarete tepki

Geçtiğimiz günlerde Erzurum oyunu nedeniyle Jahrein ile karşı karşıya geldiğini gördüğümüz PintiPanda ise attığı Tweet’te “Gune igrenc bir videoyla basladik yine :/
Kardesim zaten yedigin haltlardan hapis yatmissin. Ne diye ilk firsatta baskasina, esine, ailesine saldirirsin? Sadece kendine degil, kendini tanimladigin lgbt kitlesinin imajina da zarar veriyorsun. Twitch’in buna yaptirim olur elbet.” şeklinde olay hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Thaldrin, Oidemirel ve PintiPanda'dan Jahrein'e edilen hakarete tepki


İlginizi Çekebilir:

Jahrein: “Midemi bulandırıyorsunuz”

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch