Connect with us

Espor

The Game Awards 2018 ödül töreninde ödül alan espor oyunları ve esporcular

The Game Awards 2018

Oyun dünyasının yeni ve büyük ödül töreni The Game Awards’ın kazananları belli oldu. Espor tarafında League of Legends geceye damga vurdu.

Oyun dünyasının en iyi isimleri dün gece ödüllerine kavuştu. Büyük prestije sahip The Game Awards, 2018’in oyun ve espor sektöründeki en iyi isimleri belirledi. Espor ödüllerine ise League of Legends ile Riot Games damga vurdu. Her geçen yıl birçok ödül alan Riot Games, 2018’i de boş geçmedi.

En iyi espor sunucusu: Sjokz

En iyi espor sunucusu ödülünü tüm Leauge of Legends hayranlarının yakından tanıdığı bir isim aldı. Riot Games ile çok eski bir maziye sahip olan Sjokz, LCS maçlarını sunarak ününe ün kattı. Ünlü sunucu geçtiğimiz ay içerisinde Riot Games ile bağlarını kopardı ancak serbest sunucu olarak yine Riot ile beraber çalışacak.

En iyi espor takımı: Cloud9

2018 yılına damga vuran Kuzey Amerika temsilcisi, mart ayı içerisinde ülkesine Major şampiyonluğu getirdi. “EU>NA” sözünü de bitiren Cloud9, kimse şans tanımazken Kuzey Amerika’nın Major şampiyonu olan ilk takımı oldu. Bu başarısı da kendilerine prestijli ödül töreninde en iyi espor takımı ödülünü getirdi.

En iyi espor organizasyonu: 2018 LOL World Championship

Esporu olduğu noktadan inanılmaz bir yol katederek bugünkü büyük sektör haline getiren firmalardan biri olan Riot Games, bu unvanıyla da gecenin en çok ödül kazanan espor firmalarından oldu. 2018 yılı içerisinde ne iyi espor organizasyonunda ödülü 2018 World Championship ile Riot Games aldı. Sadece açılış seremonisi bile milyonlarca kez izlenen etkinlik, tüm dünyada ilgiyle takip edilmişti.

Diğer espor ödülleri

 • En iyi espor oyunu: Overwatch
 • En iyi espor anı: Cloud9’ın FaZe’i uzatmalarda geriden gelerek yenmesi.
 • En iyi devam eden seri: Fortnite
 • En iyi çok oyunculu yapım: Fortnite
 • En iyi espor oyuncusu: Dominique “SonicFox” McLean
 • En iyi espor koçu: Bok “Reapered” Han-gyu

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  Espor