Connect with us

Dota 2

The International 2017 Şampiyonu Team Liquid

Yılın büyük bir merak ve heyecanla beklenen The International 2017 turnuvasının şampiyon takımı belli oldu. Birçok ilke sahne olan final serisinin kazanan takımı Team Liquid oldu!

Grup aşamalarının ardından eşleşme tablosunda yenilenler tarafına düşmesine rağmen büyük bir azim ve muhteşem performansla finale çıkmayı başaran Team Liquid, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Yenilenler tarafına düşmesine rağmen birçok zorlu mücadeleden geçen oyuncular finalde 2014 şampiyonu Newbee’yi 3-0’lık net bir skorla geçerek büyün ödülün sahibi oldular.

Toplam ödül havuzu 24 milyon dolar!

İki haftadır zorlu bir turnuva sürecinden geçen Team Liquid, TI tarihinde yenilenler tarafından gelip şampiyon olan ilk takım oldu. Bu zamana kadar tüm The International şampiyonları yenenler tarafından gelmişlerdi. Ayrıca mavi beyazlılar bu ilki, finalde 3-0’lık bir skorla taçlandırdı.

Büyük turnuvayı şampiyonlukla kapatan Liquid, aynı zamanda 10.7 milyon dolar değerindeki nakit ödülün sahibi oldu.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2