Connect with us

Espor

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok espora giriş yapıyor!

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok espora giriş yapıyor!

tiktok

Son zamanların en hızlı yükselişteki sosyal medya uygulaması TikTok espora giriş yapıyor!

Biraz TikTok’tan bahsetmek gerekirse, bu uygulama Instagram, Twitter gibi bir platform. Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın olanağı da sağlayan bir sosyal medya uygulaması.

Kişisel kullanımın yüksek olduğu bu platformda organizasyon hesaplarını da görebiliyorduk. Markalar, etkinlik organizasyonları gibi isimlerin de burayı tercih etmeye başlamıştı. Özellikle geçtiğimiz aylarda dünyayı yerinden sallayan bu uygulamayı anlık neredeyse 800 milyon tekli kişi kullanıyor. Bu da uygulamanın ne kadar fazla potansiyeli olduğunu bizlere gösteriyor.

T1 CEO’su takıma yönelik gelen tehdit ve saldırılara yanıt verdi

TikTok’un espor atılımı ise çok başarılı bir hamle. Korona virüs öncesinde de hızla gelişen fakat bu dönemde insanlar evlerine kapanmak zorunda kaldığı için adeta bir patlama yaşayan sektöre adım atmak iki taraf açısından da iyi bir iş birliği olacaktır. Yükselişte olan iki sektörün birleşmesi iki tarafın da önünü çok daha fazla açacaktır.

Gerek bizim ülkemiz gerek de yabancı takımlar son zamanlarda resmi TikTok hesaplarını aktif kullanmaya başladılar. Turnuvalardan, etkinliklerden ve özel hayatlarından anlar paylaşarak taraftarla daha iç içe oluyorlar. Bu da aralarındaki ilişkiyi sıcak tutarak daha fazla etkileşimde bulunmalarını yol açıyor.

Yakından tanıdığımız bazı espor takımlarının TikTok hesaplarına buralardan erişebilirsiniz:

İlerleyen zamanlarda bu girişim devam ettikçe çok daha fazla takımın hesaplarına erişim sağlayabileceğiz!


FaZe Clan Invitational’da gülen taraf TSM

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor