Connect with us

Espor

TOSFED Dijital Kış Kupaları devam ediyor

TOSFED (@TOSFED) Dijital Kış Kupaları’nda ikinci hafta başladı.

Hatırlayacağınız üzere Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)   tarafından, Dijital Kış Kupaları organizasyonu başlatılmıştı. 11 Şubat’ta elemeler ile başlayarak 28 Şubat’a kadar devam edecek olan organizasyonda; Asetto Corsa, R Factor, GT Sport ve Dirt Rally 2.0 platformları üzerinden 5 ayrı kupa gerçekleştirilecek. Dereceye giren katılımcılar ise sponsorlar aracılığıyla ödüllendirilecek.

 

Turnuva ile ilgili TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı açıklamalarda bulundu:

 

‘’Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak, Spor Toto, Media Markt ve G-SHOCK katkılarıyla, Red Bull Gaming Ground çatısı altında Dijital Kış Kupası organizasyonlarına başlıyoruz. Son yıllarda gençlerden büyük rağbet gören dijital motor sporlarında, kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok global sporcumuz bulunuyor ve bu kupaların da büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA)’ya bağlı 146 ülke arasında ulusal statüde dijital şampiyona düzenleyen ilk ve tek federasyon olarak, Nisan ayı itibariyle de 2021 Türkiye Dijital Pist Şampiyonası ile Türkiye Dijital Ralli Şampiyonası’na başlayacağız. İşbirliği yapmaktan her zaman mutluluk duyduğumuz motor sporlarının en büyük destekçilerinden Red Bull ve bu kupayla birlikte aramıza katılan Media Markt ile G-SHOCK markalarıyla başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğiz.’’

 

İlk hafta tamamlandı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından, Red Bull Gaming Ground çatısı altında düzenlenen Dijital Kış Kupaları organizasyonlarında ilk haftayı geride bıraktık. İlk hafta itibariyle toplamda 273 kişi bu mücadeleye katıldı ve haftanın birincileri ilk ödüllerin sahibi oldular.

 

İkinci hafta karşılaşmaları ise 18-21 Şubat arasında oynanacak. Kupalara dijital lisans sahibi olan herkes katılım sağlayabiliyor.  Katılım ve detaylı bilgi için https://dijital.tosfed.org.tr/ adresine gidebilirsiniz. Yarışları TOSFED ya da Red Bull Türkiye Twitch kanallarından izleyebilirsiniz.

 

Motor sporlarına ilgisi olan herkes için pandemi günlerinde ilaç gibi gelen bu organizasyon, ülkemiz esporuna da katkı sağlıyor. Organizasyonu düzenleyen TOSFED’e teşekkür ediyoruz ve tüm katılımcılara başarılar diliyoruz.

 

Kaynak: tosfed.org.tr/dijital-kis-kupalarinda-ilk-hafta-geride-kaldi/

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor