Connect with us

Espor

Formula 1 Espor: TR Endurance League yenilendi

Formula 1 tutkunlarının ilgisini çeken TR Endurance League yenilendi.

TR Endurance League nedir?

TR Endurance F1 League 2012 yılı Şubat ayında kurulan, PC platformunda Steam üzerinden, Formula 1’deki bütün pistleri içeren ve sezon başında belirlenen sabit bir takvim ile yarışlarını düzenleyen; F1 kural ve puanlama sistemini birebir benimseyen bir F1 e-spor ligidir.

Ligimiz şimdiye kadar Codemasters’ın çıkarmış olduğu F1 2012, F1 2013, F1 2014, F1 2015, F1 2016, F1 2017, F1 2018 ve bu yıl F1 2019 oyunlarında aralıksız olarak 8 yıldır lig organizasyonunu düzenlenmiş olup, toplamda 135 yarış gerçekleştirmiş, 68 pilot yarışmıştır. Bu pilotlarımızın arasında TOSFED üyesi ve 3 kere Rally Challenge zaferi olan ralli pilotu Umur BOYACI ve hali hazırda Red Bull Racing e-spor pilotu Cem BÖLÜKBAŞI da yer almıştır. Toplamda 5 pilotumuz, zorlu mücadelelerden sonra şampiyonluğa ulaşmış, takımlar klasmanında da 7 takım şampiyonluk yaşamıştır. Bu heyecana ortak olmak isteyenler için, kontenjanda boş yer olması durumunda yaz aylarında gerçekleştirdiğimiz pilot seçme organizasyonlarıyla kadromuzu tamamlıyoruz.

Bu yıl web sitemizi baştan aşağı yenileyerek, sosyal medya hesaplarımızı canlandırarak ligimizin bilinirliliğini güçlendirme, takip ve izlenme sayısını arttırma çabasındayız. Kar amacı gütmesek de; yayınlar için spiker, web sitesi, ödüller gibi giderlerimizi lig yönetimi tarafından karşıladığımızdan olası sponsorluk anlaşmalarına da sıcak bakmaktayız.

TR Endurance F1 League, Formula 1 oyun tutkunlarının bir arada bulunduğu, sosyal hayatta da dostluklar kurduğu bir platformdur. Formula 1’e gönül vermiş herkesi bekliyoruz.

TR Endurance League 2. Yarış Bahreyn GP

TR Endurance League’de takvimin 2. yarışı olan Bahreyn GP dün yapılan organizasyon ile sonuçlandı. Bahreyn’in dar ilk virajı startta bir çok pilotu avlarken; birinci yarışın galibi aynı
zamanda pole pozisyonunun da sahibi, Renault pilotu Onur Özyurt bu yarıştan da birincilik ile ayrılmayı başardı ve klansmandaki yerini sağlamlaştırdı.

Avustralya’da yarış dışı kalan şampiyon pilot Umur Boyacı podyumun ikinci basamağında yer alırken, ligin çaylak pilotu Rıdvan İpekçioğlu ise hem puan hem podyumla tanışarak üçüncü sırada yarışı tamamlamış oldu.

Genel Pilotlar ve Takımlar klansmanına görseller veya www.trenduranceleague.org sitesinden ulaşabilirsiniz. Sezonun 3. Yarışı 22 Eylül 2019 saat 21:00’da Çin GP’si ile devam edecek.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor