Connect with us

LoL

TSM kadrosuna yeni oyuncular bulmak için turnuva düzenliyor

TSM Broken Blade gerçek mi oluyor?

tsm kobbe

TSM, kadrosunu güçlendirmek ve genç yetenekleri bulabilmek amacıyla kendi oyun evinde bir turnuva düzenliyor. İddialara göre Broken Blade de orada olacak.

TSM ve Cloud9, Riot Games’in Scouting Grounds programına katılarak, yeni ve genç yetenekleri bulmak amacıyla harekete geçtiler. Şu an en belirgin ilerleme ise TSM tarafından geldi. TSM yönetimi, kadrosuna yeni oyuncular bulmak için gaming house’larında bir turnuva düzenleyecek.

Oyun içerisinde her rol için 2 oyuncu davet edecek olan TSM, kendi içinde ufak çaplı bir turnuva düzenleyerek, oyuncuların performansına bakacak. Sadece Kuzey Amerika’da oturan oyuncular dahil aynı zamanda diğer bölgelerden oyuncular da başvuru yapabilecek. Ancak sadece geçtiğimiz sezonu Elmas ve üzeri bitiren oyuncular bu turnuvaya başvuru yapabilecek.

Oyuncular mercek altında

TSM oyuncuların sadece geçen sezon derecesine değil aynı zamanda İngilizceyi ne kadar akıcı konuşabildiğine, profesyonel tecrübesine ve sosyal medya hesaplarına da bakacak. Oyuncuları sıkı bir şekilde mercek altına alacak olan yönetim, en doğru oyuncuyu bulmak adına uzun uğraşlar verecek gibi görünüyor.

TSM Broken Blade’i davet etti mi?

Son zamanlarda ortaya atılan bir iddia ise bu haberle beraber tekrar gündeme geldi. Şu an Avrupa Batı sunucusunda oynayan ve rakiplerine karşı mükemmel performanslar sergileyen temsilcimiz Sergen “Broken Blade” Çelik’in TSM tarafından bu turnuvaya davet edildiği hatta oyuncunun şu an Kuzey Amerika’da olduğu söylendi. Oyuncu Twitch’te yaptığı canlı yayın sırasında “Ben size şunu söyleyebiliyorum tek, büyük ihtimalle Türkiye’ye geri dönmeyeceğim.” demişti. Bu cümlenin ardından ise izleyenler bu iddiaların doğru olduğunu düşündü.

Daha önce Avrupa’dan başka yayıncılar ile de ortak oyunlara giren Sergen, en son Caps gibi dünya yıldızlarının da bulunduğu oyuncularla karma bir maça katılmıştı ve İngilizcesi ile de çok rahat iletişim kurmuştu. Mevcut geçmişi ve durumu da TSM’in aradığı özelliklere uyan temsilcimizin kariyerinde büyük bir sıçrama yaşayıp yaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL