Connect with us

LoL

TSM, Team Liquid’i yenerek 2020 LCS Yaz Mevsimi Finali’ne çıkmayı başardı!

2020 LCS Yaz Mevsimi Finali’nin adı @TSM vs. @FlyQuest oldu!

TSM win vs C9

TSM, başa baş geçen bir serinin ardından ezeli rakibi Team Liquid‘i geçerek adını 2020 LCS Yaz Mevsimi Finali‘ne yazdırmayı başardı. Aldıkları galibiyetle birlikte büyük finalde FlyQuest‘in rakibi oldular!

Serinin ilk karşılaşmasında TSM belki de oyunun en güçlü ejder ruhu olan Okyanus Ruhu‘nu almayı başardı. Her ne kadar Alametleri ve Baron Güçlendirmesi‘ni rakibine kaptırsa da Ruh ile galip gelmeyi başardı. Elde ettikleri bu üstünlük ile Baron ve Kadim Ejderha da alan takım ilk maçı kazandı.

TL, ikinci karşılaşmada cebinden Hecarim ve Twisted Fate çıkardı. Harita genelinde bir kaos oluşturarak oynayan ekip erken ve orta oyunda inanılmaz bir altın üstünlüğü yakaladı. Yaklaşık 10,000 altın farkıyla da bu oyunu kapatmayı başardı ve seriyi 1-1‘e getirdi.

Üçüncü karşılaşma da neredeyse ikincisinin aynısıydı. Tekrar Twisted Fate seçen ekip, Jensen‘in harita oyunları ile erken ve orta oyunda öne geçmeyi bildi. Bu maçı da kazanan TL seriyi kapatarak finale çıkmaya sadece bir maç uzaktaydı.

Zeitnot, Worlds’ten sonra espor kariyerine son verebilir

Dördüncü karşılaşmada TSM herkesi şaşırtarak ormana Shen seçimi yaptı. Oyun büyük çoğunlukla TL kontrolünde giderken Spica, dakika 42’de çaldığı Baron ile oyunu bir anda TSM’e çevirdi. 50 dakika süren bu karşılaşmada 11/1/8‘lik skoru ile Doublelift eski takımına karşı adeta şov yaptı. Böylece TSM seriyi beş maça uzatmış oldu.

Beşinci karşılaşmaya geldiğimizde takımlar daha risksiz oynamaya başladı. Daha tecrübesiz kadroya sahip TL, dakika 31’de verdiği yanlış bir Baron kararı ve ertesinde yaptıkları kötü bir savaşla maçı TSM’e vermiş oldu. Buradan aldığı üstünlükle takım ikinci Baron Güçlendirmesini de altdı ve maçı kapatmayı başardı.

Sezon içerisinde rakibi TL’e diş geçiremeyen TSM, bu galibiyetle hem ezeli rakibini yenmiş hem de finale adını yazdırmış oldu.

2020 LCS Yaz Mevsimi Finali mücadelelerini bugün saat 23:00’da Twitch ve YouTube üzerinden izleyebilirsiniz!

Yorumlarda kimin kazanacağını düşündüğünüzü bizlerle paylaşmayı unutmayın!


League of Legends 2020 Türkiye Büyük Finali’nin en değerli oyuncusu açıklandı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL