Connect with us

Espor

TSM Reginald: ”Kadroyu kurmak için 5 milyon dolar harcadık.”

TSM CEO’su Reginald takımın gidişatı hakkında konuştu

TSM Reginald: ''Kadroyu kurmak için 5 milyon dolar harcadık.''

Kuzey Amerika ligi LCS’in en köklü takımlarından TSM, 2022 Bahar Mevsimi’ne 1G 8M ile organizasyon tarihinin en kötü başlangıcını yaptı. Sezon öncesinde Asya’dan transfer edilen ”Keaiduo” ve ”Shenyi” nin beklentilerin çok altında performans sergilemesiyle birlikte TSM ekibi ligin dibine demir attı. Oynadıkları 9 maçta yalnızca Immortals’ı mağlup edebilen TSM, taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

TSM’in CEO’su Reginald Reddit platformu üzerinden kadro yapılanmasına ilişkin eleştirelere yanıt verdi. Sezon öncesinde yalnızca KDO ve Shenyi’nin serbest kalma bedelleri için 1 milyon dolar harcandığını açıklayan Reginald, uzun vadeli bir kadro oluşturmak istediğini ve bunun için Scout ekibi oluşturduklarını açıkladı. Reginald ayrıca 20’den fazla oyuncu denenerek bir araya getirilen kadronun yerine DoubleLift, Jensen ve Vulcan üçlüsü ile oluşturulacak kadrodan daha karlı olduğunu belirtti.

TSM CEO’su Reginald’ın kadroyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”Şuanki kadromuza 5 milyon dolar harcadık ki bu alanda ligin ilk üç sırasındayız. DoubleLift, Jensen ve Vulcan üçlüsü ile oluşturacağımız kadro da aşağı yukarı bu paraya mal olacaktı. Ayrıca bu üç oyuncuyu içeren kadronun daha istikrarlı bir performans sergileyeceğini kabul etmekle birlikte ligi domine edebilecek veya Dünya Şampiyonası’na katılabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünmüyorum. Tek bir yılı inşa etmek yerine önümüzdeki 3 yılı kapsayacak bir kadro kurmak istedik.

LCS’de bir yıl için ilk dört sırada bitirme ve daha sonrasında kadroyu veteranlarla yenileme amacıyla garanti hamle yapmak istemiyoruz. Shenyi ve KDO’nun serbest kalma bedellerine toplamda 1 milyon dolar harcadık. Tek seferde bir yıllık kadro inşa etmek yerine çaylaklarla önümüzdeki 3 yılı garantiye aldık. Bir kumar oynadık fakat beklediğimiz gibi gitmedi.”

LCS 2022 Bahar Mevsimi 5. haftada ligin orta sıra takımlarından Fly Quest ile karşılaşacak TSM, geçtiğimiz haftalarda destek oyuncuları Shenyi’yi akademi takımına göndermişti. Onun yerine 20 yaşındaki Tayvan’lı oyuncu Yursan’ı ana kadroya dahil eden TSM ekibi yaptığı hamleden beklediği verimi alamadı. LCS’in köklü takımlarından TSM normal sezonu sonuncu sırada tamamladığı takdirde organizasyonun yönetim kadrosunda değişiklikler görebiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor