Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Türk esporcuların vize işlemlerinden çektikleri bitmek bilmiyor

Royal Bandits vize sorunu nedeniyle Çin’e gidemiyor.

Türk esporcuların son dönemlerde yaşadığı vize sorunlarının ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Royal Bandits vize sorunu yaşadı ve bir turnuvaya gidemiyor.

woxic, Calyx, ngiN, Fujitora derken bir vize sorunu daha gündeme geldi. Royal Bandits CS: GO kadrosunda yer alan imoRR, vize sorunu nedeniyle Çin’de düzenlenecek olan turnuvaya katılamayacaklarını belirtti. Oyuncu paylaşımını ise “Çalışmaya devam, hedef büyük. Turnuvalar yolda.” sözleriyle bitirdi.

İşte imoRR’un o paylaşımı

Bu sorun Türk oyuncuların daha önce yaşadığı sorunları akıllara getirdi. HellRaisers kadrosunda yer alan woxic, takımını vize sorunları nedeniyle bazı turnuvalarda yalnız bırakmıştı. Yine aynı şekilde Calyx’de takımıyla beraber Amerika’da oynanacak olan turnuvaya gidememişti. ngiN ise vizesinin İngiltere’de kalması nedeniyle takımıyla beraber Londra’ya gidememiş ve yerine takımın koçu hardstyle oynamıştı.

Türk oyuncuların en büyük sorunu haline gelen ping’in yerini bu gidişle, vize sorunları alacak gibi duruyor. Espor Federasyonu’nun kurulmasının ardından bu yönde bir gelişme yaşanacak mı, hep birlikte göreceğiz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive