Connect with us

Güncel

Türk Hava Yolları 87.yaşını kutluyor

Türk Hava Yolları 87.yaşını kutluyor.

Türk Hava Yolları 87.yaşını kutluyor

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi unvanına sahip olan Türk Hava Yolları, 87.yaşını kutluyor. 20 Mayıs 1933’te 5 uçak ve 30’dan az çalışanla hayatına başlayan şirket, şimdi 360’dan fazla uçağı ile 120’den fazla ülkeye uçarak, Avrupa’nın En İyi Havayolu şirketi haline geldi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şirketin yeni yaşına özel olarak yaptığı açıklamada Korona virüs yüzünden bir süredir sekteye uğrayan havacılık sektörüne de değinerek şunları söyledi:

“Her gün yüz binlerce misafirimizi sevdiklerine kavuşturabileceğimiz bir kapasiteye sahibiz. THY’nin yıldan yıla artan bu başarısının kaynağında taşıdığımız ay yıldızlı bayrağımıza duyduğumuz sevgi ve sorumluluk var. Elbette 87’nci yılımızı yerde kutluyor olmaktan mutsuzuz ancak tüm dünyanın yaşadığı ve en çok havacılık sektörünü etkileyen bu zorlu süreci de atlatacak, gurur yolculuğumuza devam edeceğiz. Gökyüzündeki 87 yıllık yolculuğumuz boyunca nice fırtınalı günler yaşadık, nice zor zamanları atlatıp bayrağımızı daha güçlü şekilde dalgalandırdık. Karşılaştığımız bu zorluk da bize güç katacak, çok şey öğrenecek, 90 ve 100. yıl dönümümüzde küresel hava yolu endüstrisinde daha iyi bir konumda olacağız.”

Biz de Playerbros olarak ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın yeni yaşını kutluyoruz. Nice senelere!


İlginizi Çekebilir:

THY Soruyor! Oyunlar ve espor sahnesi hakkında ne kadar bilgilisin?

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Güncel