Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Turkey5 adım adım MDL’e!

Temsilcimiz Turkey5, play-off karşılaşmasında önemli bir galibiyet aldı!

Turkey5'in maçı var! MDL hayali devam ediyor!

Türkiye’nin en iyi CS:GO takımı olarak kabul edilen Turkey5, ESEA Advanced League play-off aşamasında önemli bir galibiyet aldı.

Engin “MAJ3R” Küpeli liderliğindeki Turkey5, lig aşamasında aldığı 10 galibiyet ve 6 mağlubiyet ile play-off biletini kapmıştı. Lider bitiren ekibin direkt olarak MDL’e yükseleceği play-off aşamasının ilk karşılaşmasında rakip, ekibimizin korkulu rüyası FATE olmuştu.

Bulgar ekip FATE karşısında yine yeniden mağlup olan Turkey5, ikinci tur karşılaşmasında ise Norveç’in en iyi ekibi Apeks ile karşı karşıyaydı. Lower bracket karşılaşmasında ilk harita, ekibimizin seçimi olan Inferno oldu. Inferno haritasında 15-15 biten ve uzatmaya giden mücadelenin galibi, 19-15 ile Turkey5 oldu ve durum 1-0’a geldi.

İkinci harita ise Norveçlilerin seçimi olan Overpass’ti. Overpass haritasında CT tarafında başlayan ve devreyi 5-10 geride kapatan ekibimiz, ikinci yarıda ise geri dönüş çabası içerisindeydi. İkinci yarıya muhteşem bir başlangıç yapan ve üst üste kazanılan 7 raunt ile durumu 12-10’a getiren ekibimiz, bu kez kontrolün rakibe geçmesine engel olamadı ve 16-14 ile ikinci haritayı kaybetti.

Eşitliğin sağlandığı seride son harita ise milli harita Dust2 oldu. Rakibimizin CT tarafında iyi başladığı haritada ilk yarıyı 9-6 önde kapatan ekibimiz, Ekrem “l0gicman” Aydın’ın 23-9’luk skoru ile parladığı haritada 16-8 ile galip geldi ve MDL yolunda önemli bir galibiyet aldı.

Temsilcimizin play-off mücadelesinde bir sonraki rakibi ise, Bulgar ekip SKADE olacak. Yarın saat 18:00’de oynanacak BO3 formatındaki karşılaşma, temsilcimizin MDL yolundaki ölüm-kalım maçı olacak. Karşılaşma, Berker “gandhi” Kubat’ın sunumu ile canlı olarak Türk taraftarlar ile buluşacak.

Karşılaşmayı aşağıdaki bağlantı üzerinden takip edebilirsiniz.

www.twitch.tv’de gAndhitw’den canlı video izleyin

 


 

İlginizi çekebilir:

 

ESL Türkiye Şampiyonası’nda dördüncü haftaya doğru!

 

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

1 Yorum

1 Comment

  1. Logicman is insane

    26 Mart 2020 - 17:05 at 17:05

    Bide inferno ilke maçta
    13-15 geride iken 19-15 cCc
    Ama cok güzel ComeBack attım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive