Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Turkey5 MDL elemelerinde galibiyetle buluştu!

Temsilcimiz kaptan MAJ3R ile kanatlandı!

Turkey5 MDL elemelerini garantiledi!

ESEA Advanced League‘de normal sezonun sona ermesi ile birlikte temsilcimiz Turkey5, ligi ilk 32 sırada bitiren takımlardan olmuş ve MDL elemelerinde mücadele etmeye hak kazanmıştı.

MDL yolunda play-off bölümünde çıktığı ilk maçta yine yeniden kabusu olan FATE ile karşılaşan Engin “MAJ3R” Küpeli önderliğindeki yıldızlar, Bulgar ekip karşısında mağlup olarak elemelere şanssız bir başlangıç yapmıştı.

Turkey5’in kabusu FATE!

Bugün ise elemelerdeki ikinci karşılaşmada temsilcimizin rakibi Defusekids oldu. Ligdeki karşılaşmada Nuke haritasında Defusekids ile karşılaşan ekibimiz, uzatmaya giden haritada rakibine 19-15 ile mağlup olmuştu. Bugün ise intikam karşılaşması, lig karşılaşmasının aksine BO3 formatındaydı.

Defusekids karşısında ilk harita, temsilcimizin seçimi olan Dust2 oldu. Kaptan MAJ3R’in skor tablosunun zirvesinde bulunduğu çetin geçen harita, 16-13 Turkey5 galibiyeti ile sonlandı ve temsilcimiz seride ilk harita puanını elde etti.

İkinci haritada ise rakip, Vertigo haritasında oynamayı tercih etti. Turkey5’in haritaya hazır olmadığı düşüncesi Defusekids’i bu seçime iterken, rakip bu seçimin kendilerini play-off dışına iteceğinden ise bihaberdi. Haritaya CT tarafında başlayan Ahmet “paz” Karahoca’lı Turkey5, savunmada rakibe geçit vermedi ve 11-4’lük üstünlükle devreyi önde kapatan taraf Turkey5 oldu.

İkinci yarıda da rakibe göz açtırmayan ekibimizde skor tablosunun zirvesinde yine kaptan MAJ3R bulunuyordu. Tecrübeli oyuncu 27-13’lük istatistik ile ikinci haritada da ekibini galibiyete taşıdı ve 16-9 ile skoru 2-0’a getiren Turkey5 bir üst tura yükseldi.

 

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

1 Yorum

1 Comment

  1. Yusuf

    22 Mart 2020 - 20:36 at 20:36

    “MDL elemeleri” değil Advanced League. Yanlış bilgilendirme yapmayın. Sadece 1. olan MDL’e çıkıyor. 2.3.4.5. ve 6. takımlar “MDL elemelerine” gidiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive