Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Turkey5 seriye bağladı!

Temsilcimiz ESEA Advanced League’de galibiyet serisine devam ediyor!

Turkey5 ESEA Advanced League'de rüzgar gibi esiyor!

Engin “MAJ3R” Küpeli kaptanlığında olan ve Türkiye’nin en çok taraftara sahip olan CS:GO takımı Turkey5, mücadele ettiği ESEA Advanced League’de galibiyet üstüne galibiyet almaya devam ediyor.

Turkey5, ESEA Advanced League‘de istediği gibi bir başlangıç yapamamış ve şanssız bir şekilde Fate Esports karşısında mağlup olmuştu. Devamında da ligdeki ikinci maçında Fierce Esports’u 16-5 ile mağlup eden Turkey5, muhteşem galibiyet serisine de bu şekilde başlamıştı. Fierce Esports karşısındaki galibiyet ardından Danimarka ekibi Atlando Esports ile karşılaşan ekip, Nuke haritasındaki karşılaşmadan 16-12 ile galip ayrılarak seriye devam etmişti.

Galibiyet serisinin devamı ise, DreamEaters ile birlikte gelmişti. Rus ekibine karşı Dust2 haritasında 16-11 ile galip gelen ekibimiz, Team Unique karşısında Inferno haritasında seriye devam etmişti. İki oyuncusunun internet bağlantısı sorunları yaşadığı karşılaşmada 16-10 ile galip gelmeyi bilen Canpolat “hardstyle” Yıldıran koçluğundaki Turkey5, son iki gündür çıktığı iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrıldı.

Yoink’i yine yeniden Inferno haritasında 16-14 gibi yakın bir skor ile mağlup eden temsilcimiz, dün ise Belçika temsilcisi Tenerife Titans ile karşılaştı. Yine artık izlemeye alıştığımız ve neredeyse ekibimizin oyun tarzını benimsediğimiz Inferno’da oynanan karşılaşma bu kez de Turkey5 adına kolay geçmedi. Oldukça yakın geçen karşılaşmalardan olan mücadelede galip gelen taraf 16-12 ile Turkey5 oldu.

Bu galibiet ile birlikte üst üste 6. zaferine ulaşan temsilcimiz, ligin henüz başında oldukça önemli puanlar kazandı. ESL Pro League sisteminin değişmesi ile birlikte MDL‘in oldukça değerlendiği sistemde umarız ki Turkey5, bu sezon Advanced League’deki istikrarlı performansını devam ettirir ve gelecek sezon MDL’de mücadele eder.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive