Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Turkey5’in maçı var! MDL yolunda zorlu viraj!

Temsilcimiz MDL yolunda tamam-devam maçına çıkıyor!

Turkey5'in maçı var! MDL yolunda zorlu viraj!

Ekibimiz Turkey5, ESEA Advanced League play-off mücadelesinde bugün bulgar ekip SKADE ile karşı karşıya geliyor.

ESL Pro League’den MDL’e, oradan da Advanced League’e olan düşüşü engelleyemeyen ekip, yeniden eski güzel günlerine dönmek adına play-off mücadelelerinin tümünde galip gelerek MDL biletini kapmak istiyor.

MDL yolunda ilk karşılaşmada rakip, Turkey5’in kabusu olan FATE olmuştu. ESL One Rio 2020 Major açık elemelerinde iki farklı elemede Turkey5’i eleyen ekip, Advanced League’in açılış karşılaşmasında da ekibimizi yeniden mağlup etmişti. Bulgar ekip play-off karşılaşmasında da ekibimizi yine ters köşeye yatırmış ve 2-0 ile mağlup olan Turkey5, FATE lanetini bozamamıştı.

Play-off aşamasında ikinci karşılaşmada ise rakip Defusekids olmuş, temsilcimiz lower bracket karşılaşmasında rakibini 16-13 ve 16-9’luk skorlar ile geçerek ikinci tura yükselmeyi bilmişti. İkinci turda ise rakip, Norveç’in önde gelen ekiplerinden Apeks oldu. Apeks karşısında zorlu geçen mücadelede 2-1 ile galip gelen ekibimizde tecrübeli isim Engin “ngiN” Kor, 1.33’lük rating değeri ile dikkat çekti.

Rakip SKADE!

MDL yolunca üçüncü turda rakip bir başka Bulgaristan ekibi olan SKADE olacak. Saat 18:00’de başlayacak BO3 formatındaki karşılaşmada yenilen takım play-off mücadelesini sonlandırıp elenirken, kazanan takım ise MDL yolundaki tırmanışını sürdürecek. Karşılaşma, Berker “gandhi” Kubat ve Özgür “root” Alagül’ün sunumları ile canlı olarak ekranlara gelecek. Başarılar Turkey5!

 

www.twitch.tv’de rootthegamer’den canlı video izleyin

www.twitch.tv’de gAndhitw’den canlı video izleyin

 


 

İlginizi çekebilir:

Korona virüsü nedeniyle Major ertelendi!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive