Connect with us

Video Konusu

Türkiye Büyük Finali’nde finalin adı Royal Bandits vs. Bahçeşehir SuperMassive!

Tarihler 16 Eylül’ü gösterdiğinde dönemin en iyi Türk LoL takımına merhaba diyeceğiz: Royal Bandits vs. Bahçeşehir SuperMassive

Türkiye Büyük Finali finalistleri belirlendi. Finalin bir tarafından Bahçeşehir SuperMassive’i, diğer tarafındaysa Royal Bandits‘i göreceğiz. Mevsim boyunca çok güzel maçlara imza atan bu iki Türk espor takımını, 16 Eylül 2018 tarihinde Ülke Spor ve Etkinlik Salon’unda karşı karşıya gelecek. Tabii bu finali yerinde izleyecekleri ayrıca bir sürpriz bekliyor. TBF 2018’i alandan izleyenlerin Pulsefire Twisted Fate kostümünün de sahibi olacaklar. Peki, kıyasıya mücadele eden bu iki takım hakkında şu ana kadar neler biliyoruz, gelin hep beraber göz atalım.

Royal Bandits

Finalistlerden biri olan Royal Bandits, Dark Passage’a mevsim boyunca 3 kez yenilmişti. Yarı final serisinde yeniden Dark Passage ile oynayan RB, rakibini 3-0 mağlup ederek finale adını yazdırmayı başardı. Bu yolda takımında köklü değişiklilere giden Royal Bandits, önceleri yaptığı değişiklikler dolayısıyla yadırgandıysa da, bu değişikleriyle aslında çok büyük işler başardığını görüyoruz. Üstüne, lig aşaması boyunca en az skor veren takım olarak göze çarpan Royal Bandits’in, yaz döneminde as kadroya dahil olan Closer’ın Graves ya da Taliyah seçmediği 13 maçtan 5’ini kaybettiği görülüyor. Yine de Mavi taraftayken 15 maçın 13’ünde ve İlk Kule’nin alındığı 19 maçın ise 17’sinde galip gelmesi, takıma ve taraftarlarına gerçek bir moral kaynağı oluyor. Öte yandan takım halinde oynanılan bu oyunlarda, Abbedagge’in koridorda geri düştüğü 6 karşılaşmadan sadece 1 tanesi zafer ile sonuçlandı. Yine de lig aşaması sonunda elde ettiği 22 puanla birincilik tahtına kök salan Royal Bandits, bunu 6 mağlubiyete rağmen başardı.

Bahçeşehir SuperMassive

Diğer finalist Bahçeşehir SuperMassive ise 1907 Fenerbahçe ile daha önce yaptığı maçlarda 2’ye 2’ye bir eşitlik sağlamış olsa da son maçında Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek Türkiye Büyük Finali’ne gitmeye hak kazandı. Lig aşamasındaki 10 mağlubiyetiyle geçen mevsimdeki dominant oyununu kaybettiğini gördüğümüz SuperMassive, buna rağmen 37 dakika 4 saniyelik mağlubiyet süresiyle lig aşamasının maç kaybetse dahi rakiplerini en çok zorlayan ekibi oldu. Ligi 2. sırada bitiren ekip ayrıca 1907 Fenerbahçe’yle yaptığı son karşılaşmada “biz daha ölmedik” mesajını verdi. SupperMassive oyuncusu fabFabulous 88 defa gri ekranla karşılaştı ve lig aşamasının en fazla skor veren üst koridor oyuncusu oldu. Ek olarak ekip, lig aşamasındaki 28 oyunun 21’inde ilk 15 dakikayı altın olarak önde kapattı. Ekip, mevsim boyunca 15. dakikada ortalama 1,4 rakip kule düşürdü ve 2,205 altın öne geçti.  Bir sonraki oyunlarını Türkiye Büyük Finali’nde göreceğimiz SuperMassive, 16 Eylül 2018 tarihinde, daha önce KMF 2018’de mağlup ettiği Royal Bandits ile karşılaşacak. Yani Türkiye Büyük Finali adete bir rövanş karşılaşması olacak.

Eğer siz de Pulsefire Twisted Fate kostümü kazanmak ve her iki takımın performanslarını yerinde görmek istiyorsanız, 16 Eylül 2018 tarihinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bulunmayı unutmayın. Playerbros olarak biz de orada olacağız. Görüşmek üzere.

1 Yorum

1 Comment

  1. Arda

    14 Eylül 2018 - 19:10 at 19:10

    Bende pulsefire twisted fare var benim gibi olanlarda nolucak?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Konusu