Connect with us

Espor

Türkiye E-Spor Federasyonu önemli bir görüşme gerçekleştirdi

Türkiye E-Spor Federasyonu önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Teknolojinin ve oyun sektörünün gelişmesi, video oyunlarının büyük kitlelerce oynanmasına, rekabetin üst seviyeye ulaşmasına ve bu sektörün büyük bir ekonomik pazar haline dönüşmesine sebebiyet vermiştir. Nitekim Türkiye de bu duruma sessiz kalamamış ve 20.04.2018 tarihinde Türkiye E-Spor Federasyonu kurulmuştu.

Geçtiğimiz ay 26 Eylül tarihinde Türkiye E-Spor Federasyonu  tarafından “Sporcu, Lisans, Tescil, Vize ve Transfer Talimatı” ile “Hakem Talimatı” yayınlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Uluslararası E-Spor Federasyonları Birliği ile önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Esporun ana vatanı olan Kore’de gerçekleşen toplantıda önemli adımlar atıldı.

Türkiye E-Spor Federasyonu kurucu başkanı Alper Afşin Özdemir resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Uluslararası E-Spor Federasyonları Birliği üyesi olma yolunda önemli adımların atıldığının vurgusunu yaptı. Alper Afşin Özdemir resmi twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Türkiye E-Spor Federasyonu (TESFED) ise resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada “Türkiye E-Spor Federasyonu adına, Güney Kore’nin Busan şehrinde yer alan Uluslararası E-Spor Federasyonları Birliği @IeSF_Master ile  görüşmeler yapılmış ve 51. üye ülke olma yolunda başvuru işlemlerimiz tamamlanmıştır. Camiamız ve ülkemiz adına şimdiden hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor