Connect with us

Espor

Türkiye E-Spor Federasyonu, ülkemizi Güney Kore’de 3. GEES zirvesinde temsil etti

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, ülkemizi çok önemli zirvede temsil ediyor.

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, Uluslararası E-Spor Federasyonları Birliği’nin düzenlediği 3. GEES zirvesine katılmak amacıyla Güney Kore’ye gitti.

Türkiye E-Spor Federasyonu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. En son fuar alanına kurdukları stand ile esporseverler ile buluşan federasyon, şimdi de ülkemizi Uluslararası E-Spor Federasyonları Birliği’nin düzenlediği 3. GEES(Küresel Espor İcra Zirvesi)’de temsil etti.

Sosyal medyadan Güney Kore’deki zirveden fotoğraflar paylaşan Alper Afşin Özdemir, federasyondan yetkililerle zirveye ülkemizi temsil etmek adına katıldıklarını belirtti.

Espor dünyası burada şekilleniyor

13-15 Kasım tarihleri arasında Güney Kore’nin Busan kentinde düzenlenen zirve, tüm dünyadan espor federasyonlarını konuk ediyor. Bu sene 3.’sü düzenlenecek olan zirve, espor için önemli kişilerin ve kurumların bir araya gelmesini sağlıyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yetkililer, zirve boyunca fikir alışverişinde bulunuyorlar. Ayrıca bu toplantıların temel amaçlarından birininde küresel espor birlikteliğinin yaratılması olduğu belirtiliyor. Zirveye federasyonların yanı sıra, espor medyası, geliştiriciler ve espor’un içinden farklı kişiler de katılıyor.

Geçen yıl düzenlenen zirveye 46 ülkeden, 186 kişi katıldı. Toplantılarda espor sektörünün gelişimi, espor oyunlarının durumu ve geleceği, espor dünyası ve federasyonların görevleri gibi konular da tartışılıyor.

Akademik araştırmalar

Bu sene düzenlenecek olan zirve de bir de yenilik var. Zirveden önce akademik araştırmalar yapan yetkililer, bu bilgileri zirve içerisinde diğer ülkelerden gelen misafirleriyle de paylaşacak.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor