Connect with us

Espor

Türkiye’de espor resmileşiyor: “Türkiye Espor Federasyonu kuruldu”

Türkiye’deki espor resmileşiyor.

Türkiye’de espor her geçen gün daha büyük bir pazar haline gelmeye devam ediyor. 5Mid’in paylaştığı bir habere göre, bir süredir gündemde olan ve hakkında birçok şey yazılıp çizilen Türkiye Espor Federasyonu sonunda kuruldu. Paylaşılan görselde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu tarafınca verilen belge yer alıyor.

“24/04/2018 tarihli ve 277144 sayılı Bakanlık Oluru ile Türkiye E-Spor Federasyonu kurulmuştur. Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.” belgesiyle kurulduğu açıklanan E-Spor Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek. Federasyonun ilerleyen dönemde nelere ağırlık vereceğini açıklaması bekleniyor.

“Türkiye E-Spor Federasyonu kurulmuştur”

 

Riot Games’in Türkiye ofisini açmasıyla Türkiye’de de büyük bir büyümenin içine gören espor pazarı, bu gelişmeyle daha resmi bir hal aldı. İlerleyen dönemde ne gibi değişikliklerin yapılacağı, Türkiye E-Spor Federasyonu’nun nasıl işler yapacağı açıklanacak gibi görünüyor. Elektronik sporlarla ilgilenen oyuncuların haklarının korunması ve espor hukuku açısından ne gibi gelişmelerin ortaya çıkacağını zaman geçtikçe göreceğiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor