Connect with us

Espor

Türkiye Oyuncular Birliği kuruldu

Türk esporcuların haklarını göz etme amacı güden Türkiye Oyuncular Birliği kuruldu.

Türk esporcuların haklarını göz etme amacı güden Türkiye Oyuncular Birliği kuruldu. Espor oyuncularının kurduğu bu platform resmi Twitter hesabından duyuruldu. Türkiye Oyuncular Birliği resmi Twitter hesabından uzun bir bildiri yayınladı. Bildiride derneğin uzun adıyla Espor Oyuncuları Derneği olduğu belirtildi. Bildiride derneğin amacı şu şekilde belirtildi:

Oyuncular Birliği, Türkiye’de hızla gelişen espor sektöründe takımlar, federasyon, kulüpler ve oyuncular arasındaki ilişkiyi profesyonel bir seviyeye taşımak için kuruldu. Tabii ki sadece League of Legends sahnesinde faaliyet göstermeyecek, her branştan bireyleri de aramızda göreceğiz. Bu tarz oluşumlar gerek NA LCS’de gerekse CS: GO sahnesinde dünya genelinde var. Artık ülkemizde de espor oyuncularının tek bir çatı altında buluşabileceği, tartışabileceği, birbirlerine tecrübelerini aktarabileceği sosyal bir platform olacak. Ülkemizde faaliyet gösteren tüm esporcular derneğimize katılabilecekler. Yerli ve yabancı tüm oyuncuların duydukları endişeleri paylaşacak, akıllarındaki soruları cevaplandıracak ve onlara ülkemiz esporunu daha iyi tanıtarak ülkemizde bulundukları süre zarfında sektöre maksimum faydayı sağlayacağız.

Espor Oyuncuları Derneği yapılan bildiride sadece oyuncular özelinde değil, takımların huzurlu ve güvenli yatırım yapabilecekleri bir alan oluşturmak istediklerini belirtti. Eğer dilerseniz açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz:

Türkiye Oyuncular Birliği’ne nasıl katılabilirim?

Oyuncular Birliği, resmi adıyla “Espor Oyuncuları Derneği” Türk mevzuatına göre kurulmuş bir dernektir. Türkiye’de yer alan ve lisanslı esporcu olan herkes bu derneğe dilekçe vererek katılabilmektedir.

Türkiye Oyuncular Birliği’nin bünyesinde kimler bulunuyor?

Derneğin bünyesinde espor, kişisel veri, telif hakları, sözleşmeler ve iş hukuku konusunda uzmanlaşmış hukukçular; derneğin kurulmasına liderlik etmiş oyuncular, yönetimde söz sahibi takımlar ve iş dünyasında tecrübeli, bilgili ve oyuncuları düşünecek yöneticiler var.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor