Connect with us

LoL

Türkiye’de Oynamış En Çok Takım Değişen LoL Oyuncuları

Aslında futboldan alışkın olduğumuz bir konuya parmak basacağız! Espor alanında da birçok oyuncu para gibi, başarı gibi, yaşam koşulları gibi birçok faktörlerden etkilenip takım değiştirebiliyorlar. Ne anlatıyor bu Playerbros diyenler için hemen futboldan bir örnek verelim: Yılmaz Vural! Geçtiğimiz yıl Göztepe’yi çalıştıran Yılmaz Hoca, kariyerindeki 27. farklı takımında görev yapmıştı. Biz de bugün esporun Yılmaz Vural’larından bahsedeceğiz! Belki de bir Yılmaz Vural olamasalar da profesyonel LoL arenasında yer alan bazı isimler de onlarca anlaşmalara imza attı. Gelin isterseniz bu oyunculara beraber bir göz atalım.

1- Yasin “Reosta” Es

Listemize bir Türk ile başlamak gerek. Esporun Sergen Yalçın’ı olarak gösterilen Reosta, 2012 yılının ağustos ayında kariyerine başladı. Sadece 2 yıl süren  kariyeri boyunca tam 7 takımda ilk 5 oyuncusu olarak yer alan Reosta, birçok rolde boy göstererek yeteneklerini kanıtlamış olsa da bir türlü devamlılık sağlayamadı. Oyuncunun en uzun kulüp kariyeri ise 6 ay gibi bir süreyle Team Turquality kariyerine ait. HWA, Team Turquality, Dark Passage, BPI gibi büyük takımların formasını giymiş olan Reosta’yı en son Aces Full forması altında izlemiştik.

2- Nicolaj “Achuu” Ellesgaard

Ülkemiz esporseverlerinin yakından tanıdığı bir isim olan Danimarkalı oyuncu Achuu, kariyeri boyunca küçüklü büyüklü tam 12 farklı takımın formasını giydi. Ülkemizdeki kariyerine SuperMassive forması altında başlayan Achuu’nun sergilediği bu performans yıllar boyunca dillerden düşmedi ve taraftarlar tarafından “ÇÖP” lakabıyla anıldı. Verdiği kararlar ile adeta ülkemizden vazgeçemeyen oyuncu, şu an HWA Gaming kadrosunda yer alıyor. Espor takipçileri ise ne olursa olsun Achuu’yu çok seviyor.

3- Luka “Lukezy” Trumbic

Lukezy’i bir Türk takımı olan ZONE ile tanıdık. ZONE, Dark Passage, ANT ve Çilekler ile birlikte toplam 16 farklı takımda forma giyen Hırvat oyuncu, henüz 20 yaşında! Şimdilerde ise Yunan ekibi Greek Regenesis forması giyen Lukezy, orta koridorda birçok oyuncunun karşısında yerini almıştı. Bu kadar sık takım değiştiren Lukezy’i belki de ilerleyen yıllarda yeniden Türkiye’de görürüz, kim bilir?

4- Robin “Rawbin” Eggenberger

Yükselme Ligi ekiplerinden OyunHizmetleri’nde forma giyen Rawbin, 4 yıldır devam eden kariyeri boyunca tam 10 takımda görev aldı. Ülkemiz sınırları içinde de 5 takımın kadrosunda yer alan Rawbin, Türkiye kariyeri boyunca Team Turquality, Oyun Hizmetleri, Beşiktaş Oyun Hizmetleri, Çilekler, P3P bünyelerinde yer aldı. Şimdilerde ise Oyun Hizmetleri’nin başarısı için ter döküyor. İsveçli oyuncu, bize o kadar alıştı ki sokakta bizden biriymiş gibi hareketler sergilerken görürsek şaşırmamak gerek.

5- Arttu “Taikki” Sirkka

2014 yılında profesyonel League of Legends kariyerine başlayan Taikki; Heavy Botline, SK Gaming Prime gibi takımların bünyesinde yer aldıktan sonra Türkiye’yi tercih etti. O dönem bir ilke imza atarak espor takımı kuran Beşiktaş’a transfer olan oyuncu, bir yıldan kısa bir süre Beşiktaş formasını giydikten sonra ülkemizden ayrıldı. Sonrasında yeniden Team Turquality’ye gelen ve sonrasında yine yurt dışına giden, bir süre sonra yeniden Türkiye’den AURORA’ya gelen Taikki, AURORA macerasından sonra yine yurt dışına gitse de Victorious Ace için yeniden ülkemize gelmişti. Kariyeri boyunca toplam 18 takımda boy gösteren Taikki, kısa süren Dark Passage ve KIYF Logitech macerasının ardından şimdilerde Team Just Alpha’nın başarısı için ter döküyor.

6- Hakan “Revanche” İşlek

Belki de size bu listeyi açtıracak olan, acaba var mı dediğiniz oyuncu Revanche! Az önce ismini saydığımız isimlere nazaran çok daha az takımın bünyesinde yer alan Revanche, Türkiye’de birçok takımda forma giydi. Reosta’yı tahtından edercesine transfer haberleri çıkan oyuncu, sadece Türkiye’deki takımlarda yer aldı. HWA’nın bir diğer kadrosu Always With Honor ile kariyerine başlayan Revanche, bu tarihten itibaren tam 11 anlaşmaya imzasını attı. Şimdilerde Şampiyonluk Ligi’nde boy gösteren oyuncuyu HWA forması altında izleyebilirsiniz.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL