Connect with us

Güncel

Twitch, 2021’in ikinci çeyreğinde 6,2 milyar saat izlendi!

Twitch, 2020’nin ikinci çeyreğine göre yüzde 31’lik bir artışla büyümeye devam ediyor.

StreamElements‘in analitik ortağı Rainmaker.gg‘e göre Twitch, 2021’in ikinci çeyreğinde 6,2 milyar saat izlenerek genel izleyici sayısında yıldan yıla büyük bir büyüme kaydetti.

Twitch, 2021’in ikinci çeyreğinde toplam izlenme süresinde 6,2 milyar saat kaydetti ve 2020’nin ikinci çeyreğindeki 4,7 milyar saate göre yüzde 31’lik artış yaşadı.

Facebook Gaming büyük bir sıçrama yaşadı ve 2021’in ikinci çeyreğinde yüzde 24 büyüyerek 2020’nin ikinci çeyreğinde 967.000 saate kıyasla 1,21 milyar saate ulaştı.

Twitch’te bu artış, platformun en iyi kategorilerinin birçoğunun izleyici sayısında önemli düşüşler görmesine rağmen gerçekleşti. En iyi 10 kategoriden dördü Mayıs ayına göre yüzde 20’nin üzerinde bir izleyici kaybı yaşadı.

Grand Theft Auto V yüzde 33 ile en büyük düşüşe sahipken, Dota 2 ve World of Warcraft , sırasıyla WePlay Esports AniMajor ve Burning Crusade Classic’in lansmanı sayesinde izleyici sayısında artış gören oyunlar oldu.

Haziran ayının ilk 10 sırasından düşen oyunlar Apex Legends ve Resident Evil Village oldu.

En iyi yayıncıların izleyici sayısı da düştü. Bireysel içerik üreticisi xQc, Twitch’te tahtını yeniden korudu ancak Mayıs ayındaki 39 milyon izlenmeye kıyasla Haziran ayında 22 milyon saate düştü.

Gaules ise, bir önceki aya göre 15 milyon saat izlenmeye devam etti, ancak listedeki bazı kanallar, Mayıs ayına göre değişen boyutlarda bir düşüş yaşadı.

VTuber’lar Twitch’te de büyümeye devam ediyor; en iyi 10 VTuber’dan altısı, Ocak’tan Haziran’a kadar toplam izleyici sayısında büyük artışlar gördü ve AdmiralBahroo 2,5 milyon saat izlendi.

Rainmaker.gg, ASMR’nin Twitch’te istikrarlı bir büyüme görmeye devam ettiğini ve Haziran ayında sekiz milyon izlenmeyi aştığını kaydetti.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports kurucu ortağı Ferit Karakaya: “Acıyorum”

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel