Connect with us

Espor

Twitch kadın yayıncılara bağış yapacak

Twitch Kadın Yayıncılara Bağış Yapacak!

İnsanlara kişisel kanallarını oluşturma imkanı tanıyan Twitch, yeni haber ile gündemi salladı. Canlı yayın video platformu önümüzdeki ay Women’s History Month’ın şerefine gelecek olan kadın yayıncıları desteklemek için 1000 Dreams Fund (1DF) ile ortaklık yapmayı kabul etti.

Yapılan ortaklık anlaşmasının amacı kısaca platformdaki kadın yayıncıların sayısını arttırmak ve var olanları ise desteklemek. Ayrıca bu sistemin sadece Amerika’da mı yoksa dünya çapında mı olacağı belirtilmemiş.

Hibeler, 500 $ – 2000 $ arasında, dönem başına en az iki yayıncıya verilecek ve dev yayın platformu üzerinden yayın yapan herhangi bir kadına açık olacak, ancak liseye veya üniversiteye gidenlere öncelik tanınacak. Twitch BroadcastHER, bu hibelerin oyun fuarlarına, donanım yükseltmelerine, yaratıcı veya sanatsal çalışmalarında kendilerine yardımcı olması için ekipman almaları için verilecek.

Twitch Kadın Yayıncılara Bağış Yapacak!

Hibe verilen Twitch yayıncıları, paraları keyfi kullanamayacaklar

Yayıncılar bu hibeleri ev kirasını ödemek için veya faturaları ödemek için kullanamayacaklar. Ayrıca endüstrideki kadınların artması için atılan tek adım bu hibeler değil. Şirket, en iyi içeriğe sahip 10 kadın yayıncıya, #StreamsforDreams isimli bağış toplama etkinliğinde ön plana çıkartacak.

1.000 Dreams Fonu kurucusu ve CEO’su Christie Garton, “Tüm hayalleri gerçekleştirmeyi taahhüt eden bir organizasyon olarak, bu şaşırtıcı yeni kampanyada Twitch topluluğunun üyeleriyle ortak çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Polygon 2016’da yaptığı araştırmasında, kadınların Twitch kullanıcı tabanının yüzde 35’ini oluşturduğunu ortaya koydu. Ayrıca, yayın platformunun en çok izlenen kullanıcılarının ilk 10 listesinde kadın yayıncı yok.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor