Connect with us

Espor

Twitch klip indirme nasıl yapılır?

Twitch’in olmazsa olmaz özelliği klip almayı kullanarak kaydedilen anlar nasıl indirilir biliyor musunuz?

Twitch klip indirme nasıl yapılır?

Son yılların en popüler dijital canlı yayın platformu Twitch, kullanıcılara sunduğu özellikler ile yayın keyfini arttırmaya çalışıyor. Bu özelliklerden en çok kullanılanı ise klip alma. Peki aldığınız klipleri bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi biliyor musunuz? Sizler için bu yazımızda Twitch klip indirme nasıl yapılır? sorusuna cevap veriyoruz.

Twitch klip indirme nasıl yapılır? Klip indirme siteleri

İnternet üzerinde indirme işlemini yapmak için hayata geçirilmiş olan pek çok web sayfası bulunuyor. Biz bu yazımızda Clipsey, Gabed ve Clipr gibi web sayfalarını kullanarak nasıl indirebileceğinizi anlatacağız.

  1. İlk olarak paylaştığımız web sayfalarından birine giriş yapın.
  2. Yayınından bir kesiti indirmek istediğiniz yayıncının Twitch profiline giderek Videolar sekmesindeki Popüler Klipler kısmında indirmek istediğiniz klibi bulun.
  3. Klibin bağlantısını kopyaladıktan sonra seçtiğiniz klip indirme sitesine gidip, linki yapıştırarak İndir veya Download seçeneğine tıklayın. (Bazı sitelerde sağ tık yaparak videoyu bilgisayarınıza kendinizin kaydetmesi gerekiyor.)
  4. Ve sevdiğiniz yayıncının klibi bilgisayarınıza indirmiş oldunuz.

Küçük bir hatırlatma, indirmek için kopyaladığınız klip bağlantısınının “clip/FaintAntediluvianFalconPMSTwin-12CQD8vFkHXGBwqu” şeklinde olmasına dikkat edin. Bağlantılarda genellikle ? sonrasındaki parametreler ile bu tarz indiriciler çalışmıyor.

Twitch klip indirme için web sayfaları bulunsa da Android ve IOS cihazlar için uygulamalar hatta tarayıcılar için eklentiler de bulunuyor. Eğer bu yazımızdan faydalandıysanız Twitch isim değiştirme hakkında hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:

Spor İstanbul Gençlik ve Eğlence Festivali için geri sayım başladı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor