Connect with us

Espor

Twitch kurucu ortağı Emmett Shear CEO görevinden ayrıldı

Şimdilik yerini Dan Clansy alacak ve Emmett Shear danışman olarak Twitch’de çalışmaya devam edecek.

Twitch CEO'su Emmett Shear istifa etti

Dünyada neredeyse 8 milyona yakın aktif yayıncısı bulunan canlı yayın sitesi Twitch’in CEO’su Emmett Shear, bugün Twitter hesabından yaptığı duyuru ile işini bıraktığını duyurdu. Veda yazısında ilk çocuğunun doğmasıyla beraber onun yanında olmak istediğini, yeni zorlukların üstesinden gelmek için bu değişime hazır olduğunu belirtti.

Twitch’in kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu ve ailesi gibi gördüğünü de ekledi. Asla ondan kopamayacağını ve bu nedenle de her zorlukta Twitch’e yine destek olacağını söyledi. Emmett Shear, Twitch’de danışman olarak çalışmaya devam edeceğini de yazısında paylaştı.

Shear’ın şimdilik yerini Twitch Başkanı Dan Clansy alacak. Emmett Shear yazısında “Şu anki Twitch Başkanı Dan Clancy, son birkaç yılda bana yakın bir iş ortağı oldu. CEO rolüne tamamen adım atacak. Kendisi Twitch topluluğuna, yayıncılarına ve personelimize derin bir önem gösteriyor ve Twitch’i Twitch yapan şeyleri anlıyor.” sözleriyle Dan Clansy’den bahsetti.

Emmett Shear’ın Twitch hayatı

2006 yılında Justin.tv ile başladığı CEO hayatına, oyun yayıncılığı için açtıkları Twitch ile devam eden Shear, Twitch’i de büyüttüğü bir çocuğu gibi gördüğünü söyledi.

2014’ten bu yana Twitch CEO’su olan Shear, işini bırakırken özellikle Amazon’a şu sözlerle teşekkürlerini iletti:

“Bazılarınızın inanması zor olabilir, ancak Twitch’teki herkesin bir numaralı hedefi, mümkün olan en fazla sayıda insanı desteklemektir. Amazon’un, umduğum en iyi satın alan olması nedeniyle de teşekkür ederim. Amazon gerçekten bize destek oldu ve Twitch gibi farklı bir ürüne büyüme ve kendisi olma fırsatı verdi. Destekleriniz, eleştirileriniz, güveniniz ve yardımlarınız için herkese teşekkür ederim. Harika şeyler inşa ettik.”

Bu süre içerisinde Twitch, 8 milyondan fazla aktif yayıncıya sahip olarak hızla büyüdü ve 2014 yılında Amazon tarafından satın alındıktan sonra da video oyunları canlı yayınları için uzun yıllar bir numaralı site haline geldi. Zaman içerisinde sektörde rakipleri çıksa ve artan abonelik fiyatları nedeniyle eleştirilse de, halen milyonlarca yayıncı tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Dan Clancy, “Emmett, 16 yılını Twitch’i oluşturmaya, misyonumuzu geliştirmeye ve bu inanılmaz topluluğa hizmet etmek için hepimize ilham vermeye ve güçlendirmeye adadı. Son dört yıldaki ortaklığı ve yayıncılarımıza ve daha geniş Twitch topluluğuna bu kadar derinden önem veren bir ekiple birlikte bu çalışmaya devam etme fırsatı verdiği için çok minnettarım.” sözleriyle Emmett Shear’a emekleri için teşekkür etti.


İlginizi Çekebilir

Twitch abone rekoru kırıldı! Zirvenin yeni sahibi KaiCenat oldu

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor